20 sierpnia - Elżbieta Matynia i Richard Adams, godz. 18.00 / Kawiarnia Piosenka o Porcelanie [FOTO]

Pogranicze zaprasza na spotkanie "RPA - LEKCJA PRAW CZŁOWIEKA VERSUS NOWI IMIGRANCI" oraz projekcję filmu "SANCTUARY". Wieczór z udziałem Elżbiety Matyni i reżysera dokumentalisty Richarda Adamsa.


RICHARD W. ADAMS - absolwent Yale University, filmowiec dokumentalista, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wspótwórca krótkiego, nagrodzonego Oscarem filmu dokumentalnego "To Be Alive!" (1964), nakręconego w systemie trójekranowym. Jako stypendysta Fulbrighta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych nakręcił w 1965 roku w Poznaniu własny film "Exchange of Words". Współpracował jako kamerzysta i montażysta między innymi przy produkcji dokumentalnego filmu o działalności antywojennej słynnego pediatry, dr. Benjamina Spocka, filmów o Rolandzie Dawidzie Laingu, w tym "Asylum", który był hitem festiwalowym w całej zachodniej Europie, czy "Men of Bronze" o regimencie z Harlemu, wcielonym do Armii Francuskiej podczas pierwszej wojny światowej.

Jego autorski film "Citizens", o ludzkim obliczu ruchu Solidarności, pokazywany był w całych Stanach Zjednoczonych i wyświetlony został w polskiej telewizji w dziesiątą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Do najnowszych tematów jego zainteresowań należy między innymi ośrodek profilaktyki bezdomności na Manhatanie.

prof. DSW dr hab. ELŻBIETA MATYNIA – wykładowca New School in New York, dyrektor Transregional Center for Democratic Studies. Zajmuje się socjologią kultury i socjologią polityki. Jej główne zainteresowania badawcze to pamięć publiczna, przełomy demokratyczne, Europa Środkowa, płeć kulturowa. Autoka wydanej w Polsce książki "Demokracja performatywna".

 

 

20 sierpnia - Elżbieta Matynia i Richard Adams, godz. 18.00


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI