20 stycznia 2011 - Krasnogruda 2+0=1+1

KRASNOGRUDA 2+0=1+1 - Wokół lokalnej strategii rozwoju; Spotkanie w Bialej Synagodze w Sejnach, g. 17.00


Drodzy Państwo,

zaproponowany przez nas tytuł spotkania „Krasnogruda 2+0=1+1” przywołuje dwie ważne dla Pogranicza daty. Upływa właśnie 20 lat od powstania naszego Ośrodka w Sejnach. A ponadto rok 2011 jest dla nas czasem szczególnym: Rokiem Miłosza z okazji 100-lecia urodzin Noblisty, rokiem otwarcia Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz rokiem prezydencji Polski w Unii Europejskiej, której wigilia odbędzie się 30 czerwca właśnie w Krasnogrudzie. Podczas spotkania chcemy zaprezentować Państwu nasze plany i projekty związane z tymi wydarzeniami, a także porozmawiać o koniecznej współpracy przy tym przedsięwzięciu.

W naszym zamierzeniu jednak to nie prezentacja projektów Pogranicza stanowić będzie zasadniczy temat naszego spotkania. Ważniejsza od tego jest kwestia, którą przywołujemy w podtytule. Chcemy porozmawiać o strategii rozwoju Sejn i obszarów wiejskich w naszej „małej ojczyźnie”. Chcemy aby projekt krasnogrudzki stał się, we współpracy z innymi projektami na naszym polsko-litewskim pograniczu, kołem zamachowym takiego rozwoju, magnesem przyciągającym ludzi, fundusze
i inwestycje, źródłem generującym inicjatywy i partnerstwa.

Centrum powstające w Krasnogrudzie prowadzić będzie działalność międzynarodową. Ale to tylko jeden z aspektów jego strategii programowej. Chcemy, aby jednocześnie powstało tam centrum aktywności lokalnej, otwarte na partnerstwo z lokalną przedsiębiorczością, gospodarstwami rolnymi, turystyką i ekologią, rzemiosłem ludowym i zdrową żywnością, rekreacją i ochroną zdrowia. Leży nam na sercu pogłębianie współpracy polsko-litewskiej, edukacja zarówno młodego pokolenia jak i ludzi starszych, generowanie nowych miejsc pracy, tworzenie zmiany społecznej poprzez sztukę
i uczestnictwo w kulturze.

Zdajemy sobie sprawę, że ani my sami, ani ktokolwiek inny działający w pojedynkę niewiele w tej materii zdoła zrobić. Potrzebne jest nam forum współpracy, stworzenie lokalnej grupy działania, wspólne pisanie projektów europejskich i namysł nad długofalową strategią zrównoważonego rozwoju. I do rozmowy o tym właśnie pragniemy Państwa zaprosić.

20 stycznia 2011 - Krasnogruda 2+0=1+1 Spotkanie w Białej Synagodze


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI