21-22 października 2006 - Cafe Europa

Kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Kosmopolis 06 w Barcelonie. Tegoroczny temat: "Literatura powszechna a literatury narodowe". Podczas festiwalu spotkanie Cafe Europa poprowadzi Krzysztof Czyżewski.


Café Europa w Katalonii 
 
W Barcelonie, Perpignan, Gironie i Walencji, w dniach 21-25 października 2006 r. zatrzymywać się będzie wędrująca kawiarnia literacka Café Europa. Temat tegorocznych spotkań to "Literatura powszechna a literatury narodowe". 
 
Café Europa zajmuje się w tym roku dialektycznymi relacjami między literaturą powszechną ,a literaturami narodowymi. Czy wykluczają się one wzajemnie, czy też stanowią dopełniające się wymiary? Jakie są w tym wzgledzie podstawowe przesądy i nieporozumienia? Jaką rolę odgrywa przekład? Jak mamy budować mosty? 
 
W dniach 21-22.10.2006 Café Europa odbywać będzie swe spotkania w ramach trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Kosmopolis. 
 
Pisarze z Katalonii, Rosji, Niemiec, Słowenii i Polski wezmą udział w dyskusjach o szczególnym znaczeniu w epoce globalizacji kultury. Dopełnieniem sesji będzie muzyka, performanse, recytacje przy aktywnym udziale publiczności. 
 
Konferencja inauguracyjna: Adam Zagajewski 
Prowadzi: Jaume Vallcorba 
Sobota 21.10, godz. 12 
 
Café - dyskusja: Andrej Blatnik, Krzysztof Czyżewski, Julià de Jòdar, Lilia Kim, Monika Maron and Brane Mozetič. 
Muzyka w wykonaniu Txell Sust i August Tharrats Trio 
Sobota 21.10, godz. 18.00-21.00 
 
Colloquium: Marcel Beyer, Krzysztof Czyżewski, Julià de Jòdar and Brane Mozetič. 
Moderator: Bashkim Shehu 
Niedziela 22.10, godz. 12 
 
Café - dyskusja: Josep M. Benet i Jornet, Marcel Beyer, Krzysztof Czyzewski, Mercè Ibarz, Mojca Kumerdej and Natalia Tolstaya. 
Muzyka w wykonaniu Txell Sust i August Tharrats Trio 
Niedziela 22.10, godz. 18.00-21.00 
 
W organizacji spotkania uczestniczą Institució de les Lletres Catalanes, Goethe-Institut i Center za slovensko knjizevnost (Center for Slovenian Literature of Ljubljana). 
 
Sesje Café Europa odbędą się też w: 
- Perpignan - 23.10 (uczestniczą: Mojca Kumerdej, Krzystof Czyżewski, Joan-Daniel Bezsonoff, Susana Rafart, Monika Zgustova, moderator: Bashkim Shehu); 
- Gironie - 24.10 (uczestniczą m.in. Natalya Tolstaya, Marcel Beyer, Andrej Blatnik i dwaj miejscowi pisarze); 
- Walencji - 25.10 (uczestniczą: Monika Maron, Mojca Kumerdej, Lília Kim, Gustau Muñoz, Lolita Bosch, moderator: Krzysztof Czyżewski).   
 
Sesje w Perpignan i Walencji odbywają się w ramach projektu "W kierunku Frankfurtu '07", który rozpoczął się ok. miesiąc temu, po tym, jak ogłoszono, że Katalonia będzie gościem honorowym przyszłorocznych Targów Książki we Frankfurcie. 
 
Organizator: Institució de les Lletres Catalanes. Instytut jest agencją rządu Katalonii, której celem jest promowanie literatury katalońskiej. Udziela grantów dla pisarzy, tłumaczy, scenarzystów; prowadzi kampanie promocyjne w szkołach i centrach kulturalnych; organizuje wystawy; bazę danych "Who is who". Oferuje też współpracę w organizacji wydarzeń, a także współpracę z instytucjami, organiziacjami i centrami, które dają swój wkład w promocję literatury, książki i czytelnictwa. 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Muzyka Miejsca - Warsztat B-boyingu

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI