21-26 sierpnia 2007

Pogranicze w partnerskiej współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń z Warszawy, Południowokaukaskim Instytutem Bezpieczeństwa Regionalnego w Tbilisi, gminą Podegrodzie oraz polskim MSZ - realizowało w Telavi (region Kachetia we wschodniej Gruzji) projekt pt. Budowanie partnerstw lokalnych w przygranicznych regionach Gruzji"


W dn. 21-26 sierpnia w Telavi (region Kachetia we wschodniej Gruzji) Pogranicze - w partnerskiej współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń z Warszawy, Południowokaukaskim Instytutem Bezpieczeństwa Regionalnego w Tbilisi, gminą Podegrodzie oraz polskim MSZ - realizowało projekt pt. Budowanie partnerstw lokalnych w przygranicznych regionach Gruzji".
O praktyce poznawania i doskonalenia rzemiosła budowania mostów oraz roli kultury w rozwoju regionalnym warsztaty prowadzili Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy. Zajęcia prowadzili także Elżbieta i Zbigniew Czwartoszowie z Uniwersytetu Warszawskiego (Jak radzić sobie z konfliktem lokalnym), Aleksandra Czyżewska, ekspert międzynarodowy ds. rewitalizacji miast i regionów z Sopotu (Planowanie rozwoju regionalnego a partnerstwa lokalne), Aleksander Rusiecki i Olga Dorohina z PIBR Tbilisi (Partnerstwo regionalne w Gruzji), Stanisław Alwasiak, ekspert ds. rozwoju regionalnego i fund raisingu (żrodla finansowania projektow rozwojowych na przykladzie pomocy bilateralnej, UE i innych donorów), Stanisław Łatka, wójt gminy Podgrodzie (Doświadczenia polskiego samorządu lokalnego) oraz Ramaz Uruszadze, szef Departamentu Zdrowia Publicznego w Tbilisi (Doświadczenia gruzińskiej transformacji). Nad organizacją całości czuwał Witek Hebanowski z Fundacji Inna Przestrzeń z Warszawy.
W spotkaniu uczestniczyło trzydziestu działaczy samorządowych i liderów organizacji pozarządowych z różnych regionów Gruzji ( Kartlia Wewnętrzna, Dolna Kartlia, Kachetia, Dżawachetia, Meschetia, Adżaria, Imeretia, Megrelia, Swanetia, Osetia Pd., Chewsuretia, Tuszetia).
 
Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy odwiedzili także inne regiony pogranicza w Gruzji, gdzie działają wychowankowie Szkoły Pogranicza oraz organizacje partnerskie Pogranicza - m.in. Dom Kaukaski, Caucasus Foundation i Centrum Muzyczne w Tbilisi, wioski i organizacje czeczeńskie w Wąwozie Pankiskim, pogranicze gruzińsko-azerskie w okolicach Bolnisi w regionie Dolnej (Kvemo) Kartli oraz Villę Sztuki w Garikula k. Akhalkalaki na pograniczu gruzińsko-ormiańskim.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI