21 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza - zajęcia w Krasnogrudzie

W niedzielę, 21 kwietnia, w Dworze w Krasnogrudzie, odbyły się pierwsze zajęcia polskiej grupy uczestników projektu „Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy”. Osiemnastoosobowa grupa uczestników  to gimnazjaliści i licealiści z Augustowa, Sejn i Suwałk oraz  nauczyciele prowadzący zajęcia.


Pierwsza część warsztatów była poświęcona wprowadzaniu uczestników w  tematykę projektu, zapoznaniu się z historią Dworu Krasnogrudzkiego i historią rodziny Czesława Miłosza.

W drugiej części warsztatów zajmowaliśmy się Geocaching-iem, jako narzędziem którym będziemy się posługiwać tworząc szlak kulturowy, prowadzący od Sejn i Krasnogrudy, przez Kiejdany na Litwie, do Kaliningradu w Rosji.Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów. Przy pomocy urządzeń GPS lub Smartphonów, gracze starają się odnaleźć skrytki geocache, a następnie dzielą się swoimi wrażeniami w Internecie. Po wykładzie Leo Walotek – Scheidegger-a prezentującym idee Geocaching-u i reguły gry, na terenie Parku Krasnogrudzkiego zamieszczona została  pierwsza skrytka. Skrytka zostanie opublikowana na oficjalnej stronie Geocachingu www.geocaching.com.

21 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza - zajęcia w Krasnogrudzie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI