21 lipca 2005 - Michael Kurzwelly w Pograniczu

W "Pograniczu" przebywał Michael Kurzwelly z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki Zamku Bröllin, twórca wirtualnego miasta Słubfurt, współzałożyciel stowarzyszenie Schloss Bröllin miejsca działań artystów i animatorów sztuki.


W czwartek, 21 lipca 2005 r., gościł w "Pograniczu" Michael Kurzwelly z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki "Zamek Bröllin". Bröllin to istniejący od 800 lat majątek ziemski, leżący w Niemczech, ok. 40 km od Szczecina. W 1992 roku artyści i animatorzy sztuki założyli stowarzyszenie Schloss Bröllin i rozpoczęli tam działania. 

Miejsce znane jest przede wszystkim w dziedzinie teatru i performance. Jest jednak otwarte nie tylko na wszystkie obszary sztuki współczesnej, lecz penetruje też obszary pogranicza między sztuką, nauką i dyscyplinami społecznymi. Dokonuje się to w czasie warsztatów, sympozjów, seminariów, wystaw. Bröllin realizuje własne projekty, współpracuje z innymi, raz w roku organizuje festiwal. Funkcjonuje też program pobytów artystycznych. 

Miejsce znane jest też z międzynarodowych, a szczególnie niemiecko-polskich projektów edukacyjnych dla młodzieży. 

Współpraca z partnerami w Polsce ma dla środowiska Bröllin szczególne znaczenie. Istnieje już współpraca z partnerami polskimi w obszarze przygranicznym, poszukiwani są jednak partnerzy z całej Polski. Taki był też cel wizyty Michaela Kurzwellego w "Pograniczu". Z polskimi partnerami Bröllin chce tworzyć wspólne projekty, organizować seminaria, sympozja i warsztaty, wymieniać informacje, stworzyć portal internetowy i internetową bazę danych, stworzyć bibliotekę i mediatekę. 

Zobacz: www.broellin.de 

Michael Kurzwelly jest również autorem wirtualnego miasta Słubfurt nad Odrą, które - ignorując graniczną funkcję rzeki - rozprzestrzenia się na obszarze Frankfurtu i Słubic. 

Zobacz: www.slubfurt.net 

Gość zapoznał się z działaniami "Pogranicza", a także z projektem Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI