21 lipca 2008

Promocja książki z zapisem rozmów Daniela Barenboim oraz Edwarda W. Said "Paralele i paradoksy" podczas którego tłumacz, Aleksander Laskowski, opowiedział o bohaterach, zaprezentował ich poglądy, zainteresowania i dorobek - całość ilustrując wybranymi nagraniami Daniela Barenboima.


Bohaterami spotkania byli żydowski pianista i dyrygent Daniel Barenboim oraz Edward W. Said, amerykański teoretyk literatury, krytyk literacki i działacz polityczny pochodzenia palestyńskiego. Ich przyjaźń zaczęła się od przypadkowego spotkania w hotelowym holu. Połączyła ich miłość do muzyki i do refleksji, a także ukryta więź równoległych geografii osobistych -- stąd paralele. A paradoksy?

Jak napisał jeden z krytyków, Barenboim i Said powinni być sobie bardzo dalecy z przyczyn zawodowych, politycznych i -- nie wiadomo do końca, jak to określić -- rasowych czy narodowych. A jednak do śmierci Edwarda Saida pozostali przyjaciółmi. W 1999 roku Said i Barenboim powołali do życia West-Eastern Divan Orchestra, której celem jest współpraca i dialog młodych muzyków z Izraela, Palestyny i krajów arabskich. Zapis ich rozmów, /Parallels and paradoxes: explorations in music and society,/ opublikowano w 2002 roku, polskie tłumaczenie ukazało się w kwietniu roku 2008. 

Tłumacz "Paraleli i paradoksów", Aleksander Laskowski, opowiedział o bohaterach tej książki, pokazał ich poglądy, zainteresowania oraz dorobek - całość ilustrując wybranymi nagraniami Daniela Barenboima.

O tłumaczu:  Aleksander Laskowski - tłumacz, dziennikarz muzyczny i konferansjer. Współpracuje z Programem II Polskiego Radia oraz TVP Kultura. Obecnie przekłada książkę Alexa Rossa "The rest is noise"

21 lipca 2008, poniedziałek  Dom Pogranicza, godz. 18.00


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI