22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły

Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach podczas którego zagrała formacja Marycha River Brass Band pod kierownictwem Mariana Szaryńskiego działająca w pracowni muzycznej Ośrodka Pogranicze.


"Wczoraj suwalscy radni zatwierdzili projekt uchwały o utworzeniu Centrum Sztuki Współczesnej w naszym mieście. Oficjalne otwarcie Galerii profesora Andrzeja Strumiłło odbędzie się w grudniu. 

Remont pomieszczeń, w których mieścić się będzie Centrum Sztuki, kosztował miasto 664 tys. złotych. Na tę inwestycję władze Suwałk otrzymały dotacje: z Ministerstwa Kultury - w wysokości 50 tys. złotych oraz z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał na ten cel 300 tys. złotych. 

Teraz miasto może zatrudnić kierownika Galerii. Najlepsze referencje ma obecna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach - Izabela Muszczynko. 

Rzecznik Urzędu Miasta w Suwałkach, Jarosław Filipowicz informuje, że już wiadomo, jakie prace będą znajdowały się w poszczególnych pomieszczeniach galerii. W dwóch salach umieszczone zostaną obrazy olejne i instalacje rzeźbiarskie tworzące cykle "Nowe Jork" i "Psalmy", oprócz nich zobaczyć tam będzie można rzeźby profesora wykonane w granicie. W kolejnej sali wystawione zostaną prace graficzne i malarskie na papierze. W dwóch następnych pomieszczeniach prezentowane będą książki i ilustracje autorskie profesora Strumiłło oraz ceramika, malarstwo i rzeźba - prace tworzące Gabinet Azjatycki. W innych pomieszczeniach odbywać się będą w przyszłości projekcje filmów, wystawy czasowe innych twórców oraz zajęcia warsztatowe i spotkania z udziałem artysty." 

Żródło: Polska Lokalna, 30 października 2008 

22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI