22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły

Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach podczas którego zagrała formacja Marycha River Brass Band pod kierownictwem Mariana Szaryńskiego działająca w pracowni muzycznej Ośrodka Pogranicze.


"Wczoraj suwalscy radni zatwierdzili projekt uchwały o utworzeniu Centrum Sztuki Współczesnej w naszym mieście. Oficjalne otwarcie Galerii profesora Andrzeja Strumiłło odbędzie się w grudniu. 

Remont pomieszczeń, w których mieścić się będzie Centrum Sztuki, kosztował miasto 664 tys. złotych. Na tę inwestycję władze Suwałk otrzymały dotacje: z Ministerstwa Kultury - w wysokości 50 tys. złotych oraz z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - Zarząd Województwa Podlaskiego przekazał na ten cel 300 tys. złotych. 

Teraz miasto może zatrudnić kierownika Galerii. Najlepsze referencje ma obecna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach - Izabela Muszczynko. 

Rzecznik Urzędu Miasta w Suwałkach, Jarosław Filipowicz informuje, że już wiadomo, jakie prace będą znajdowały się w poszczególnych pomieszczeniach galerii. W dwóch salach umieszczone zostaną obrazy olejne i instalacje rzeźbiarskie tworzące cykle "Nowe Jork" i "Psalmy", oprócz nich zobaczyć tam będzie można rzeźby profesora wykonane w granicie. W kolejnej sali wystawione zostaną prace graficzne i malarskie na papierze. W dwóch następnych pomieszczeniach prezentowane będą książki i ilustracje autorskie profesora Strumiłło oraz ceramika, malarstwo i rzeźba - prace tworzące Gabinet Azjatycki. W innych pomieszczeniach odbywać się będą w przyszłości projekcje filmów, wystawy czasowe innych twórców oraz zajęcia warsztatowe i spotkania z udziałem artysty." 

Żródło: Polska Lokalna, 30 października 2008 

22 grudnia 2008 - Otwarcie Cenrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI