22 lipca 2002

Wysłanie przez Pogranicze listu w sprawie ewentualnej likwidacji tzw. redakcji wschodnich Programu dla Zagranicy Polskiego Radia POLONIA do Prezesa Zarządu Polskiego Radia i do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.


"Z pewnym niepokojem odebraliśmy wieści prasowe o ewentualnej likwidacji tzw. redakcji wschodnich Programu dla Zagranicy Polskiego Radia POLONIA, w tym Redakcji Litewskiej, z którą łączy nas wieloletnia współpraca.

Dziennikarze tej redakcji obszernie relacjonują najważniejsze nasze przedsięwzięcia - konferecje naukowe, festiwale, spotkania z ludźmi kultury nie tylko z Polski i Litwy, lecz również z krajów Europy Środkowowschodniej, Europy Zachodniej i całego świata.

Poprzez reportaże, wywiady i relacje dociera na Litwę idea naszej FUNDAcji, której celem jest utrwalanie dobrych sąsiedzkich stosunków, krzewienie tolerancji oraz pielęgnowanie dziedzictwa wielokulturowego i wielonarodowego pogranicza.

Redakcja Litewska jak najbardziej przyczynia się do realizacji tego celu.

W przypadku rozważania racji bytu redakcji uprzejmie proszę o uwzględnienie również opinii Fundacji POGRANICZE."


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Archiwum

 

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI