22 października 2011 r. - Kroniki Sejneńskie na X Spotkaniach Narodowych Koordynatorów Fundacji im. Anny Lindh w Krakowie

Wieczorem 22 października 2011 młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich wystapiła przed goścmi „X Spotkania Narodowych Koordynatorów Fundacji im. Anny Lindh” w Teatrze Starym w Krakowie. Wcześniej jednak uczestnicy pracowni mieli okazję odwiedzić wystawę Polowanie na awangardę. Zakazana sztuka w Trzeciej Rzeszy w Międzynarodowym Centrum Kultury. 

Wystawa składa się z dzieł artystów prześladowanych w Trzeciej Rzeszy Niemieckiej ze względu na tematykę prac, formę lub pochodzenie artysty. Zgromadzone na niej zostały prace m.in. Karola Hillera, Jankiela Adlera, Władysława Strzemińskiego, Katarzyny Kobro, Jana Rubczaka, Brunona Schulza. Dla młodych ludzi był to niezwykły kontakt ze sztuką, która przez swoją bezkompromisowość w wyrażaniu idei była prześladowana przez faszystowski sytem totalitarny.

 

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie ma przyjemność i zaszczyt zaprosić członków polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh do udziału w wydarzeniach „X Spotkania Narodowych Koordynatorów Fundacji im. Anny Lindh”, które odbędzie się w Krakowie w dniach 20-23 października 2011 r. To wyjątkowe wydarzenie (organizowane po raz pierwszy w Polsce) zgromadzi w Krakowie narodowych koordynatorów wszystkich 43 krajów Unii dla Śródziemnomorza, a także władze Fundacji. Ponadto, równolegle do spotkania Fundacji im. Anny Lindh, w siedzibie MCK obradować będzie Rada Gubernatorów ALF – wyżsi urzędnicy Ministerstw Spraw Zagranicznych państw Unii dla Śródziemnomorza. Spotkanie w Krakowie zostało wpisane w oficjalną listę wydarzeń polskiej Prezydencji w UE. Kroniki Sejneńskie wystąpią w Starym Teatrze w Krakowie w ramach tego wydarzenia.


Zapraszamy członków polskiej sieci do udziału w następujących wydarzeniach:

Piątek, 21 października

19.00, Teatr Stary w Krakowie, Duża Scena, ul. Jagiellońska 5
Koncert „North Meets South”, Sinfonietta Cracovia pod batutą Gabriela Chmury (w programie: Steve Reich Drumming, Krzysztof Pendercki Concerto per viola ed orchestra)

Sobota, 22 października

14.30, Sala Obrad Rady Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4
Debata „Kultura na rzecz zmiany społecznej” z udziałem m.in.: Małgorzata Czyżewska (Ośrodek „Pogranicze” w Sejnach), Monika Smoleń (Podsekretarz Stanu w MKiDN), Alaa al Aswany (pisarz, autor m.in. „Kair, historia pewnej kamienicy”, jeden z liderów Wiosny Arabskiej), prof. Raj Isar (The American University Paris)
Wręczenie nagrody „EuroMed” w dziedzinie dialogu międzykulturowego za rok 2011

17.30, Teatr Stary w Krakowie, Nowa Scena, ul. Jagiellońska 5
Przedstawienie teatralne „Kroniki sejneńskie” w wykonaniu teatru „Ośrodka Pogranicze” w Sejnach

22 października 2011 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Starym, Kraków


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI