24-26 października 2014 / Filmy IV Kolekcji Filmowej na Festiwalu w Słowenii i Portugalii

4 Filmy z "Opowieściami krasnogrudzkimi" zakwalifikowały się do konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych  Dzieci i Młodzieży w Słowenii, 24- 26 października 2014 oraz na FFFILM PPROJECT w Portugalii


Filmy  powstały  w ramach czwartej Krasnogrudzkiej Kolekcji Filmowej

Informacja o  Festiwalu   na Faceboku  oraz na stronie Festiwalu 

O cudach w Noc kupały

Animacja i realizacja, scenografia, projekty plastyczne: Patrycja Przekopska (14 lat), Maciej Kamiński (13 lat),Aleksander Sawicki (15 lat), Franciszek Sawicki (12 lat
Reżyseria i montaż: Joanna Polak
Projekty plastyczne, scenografia, opieka plastyczna
Scenariusz: Bożena Szroeder na podstawie książki "Na ryby: z wędkami i plecakiem" Antoniego 
Remiesza (Białystok, Krajowa Agencja Wydawnicza, 1993) oraz opowieści m.in. Piotra Dapkiewicza
Narracja: Jerzy Nazaruk
Realizacja dźwięku: Marcin Lenarczyk
Opracowanie muzyczne: Raphael Rogiński
Opieka artystyczna nad całością: Bożena Szroeder 
Postprodukcja: Marcin Pawlukiewicz

O rosnących kamieniach

Animacja i realizacja, scenografia, projekty plastyczne: Małgorzata Kukolska (12 lat), Gabrysia Makowska (13 lat), Patrycja Przekopska (14 lat), Katarzyna Rasiul (12 lat), Martyna Zawadzka (15 lat), Bruno Bednarek (11 lat), Filip Bednarek (11 lat), Jakub Gryguć (13 lat), Włodzimierz Moniuszko (10 lat), Tomasz Myszczyński (13 lat), Krzysztof Perzyna (11 lat), Aleksander Sawicki (15 lat), Franciszek Sawicki (12 lat)

Reżyseria i montaż: Joanna Polak
Projekty plastyczne, scenografia, opieka plastyczna: Dominika Turowicz 
Scenariusz: Bożena Szroeder na podstawie książki pt. Baśnie litewskie (wybór Imelda Vedrickaitė, tł. Halina Bukowiecka i in., Warszawa, Exlibris, 2003)
Narracja: Jerzy Nazaruk
Realizacja dźwięku: Marcin Lenarczyk
Opracowanie muzyczne: Raphael Rogiński
Opieka artystyczna nad całością: Bożena Szroeder
Postprodukcja: Marcin Pawlukiewicz

 

O człowieku i jego diabelskim wspólniku

Animacja i realizacja, scenografia, projekty plastyczne: Małgorzata Kukolska (12 lat), Gabrysia Makowska (13 lat), Patrycja Przekopska (14 lat), Katarzyna Rasiul (12 lat), Martyna Zawadzka (15 lat), Bruno Bednarek (11 lat), Filip Bednarek (11 lat), Jakub Gryguć (13 lat), Włodzimierz Moniuszko (10 lat), Tomasz Myszczyński (13 lat), Krzysztof Perzyna (11 lat), Aleksander Sawicki (15 lat), Franciszek Sawicki (12 lat) 
Reżyseria i montaż: Joanna Polak
Projekty plastyczne, scenografia, opieka plastyczna: Dominika Turowicz
Scenariusz: Bożena Szroeder na podstawie książki Nuo Punsko iki Seinu: iš Juozo Vainos tautosakos rinkinių, 1 / Od Puńska do Sejn: z folklorystycznych zbiorów Józefa Vainy (sudarė ir parengė Danutė Krištopaitė, melodijas parengė Danutė Kuzinienė, Punsko, „Aušros”, 1997)
Narracja: Jerzy Nazaruk
Realizacja dźwięku: Marcin Lenarczyk
Opracowanie muzyczne: Raphael Rogiński
Opieka artystyczna nad całością: Bożena Szroeder
Postprodukcja: Marcin Pawlukiewicz

 

O powstaniu Ziemi

Animacja i realizacja, scenografia, projekty plastyczne: Ewelina Gibas (12 lat), Emilia Janczewska (16 lat), Bruno Bednarek (11 lat), Filip Bednarek (11 lat), Maciej Kamiński (13 lat)
Reżyseria i montaż: Joanna Polak
Scenariusz: Bożena Szroeder na podstawie książki pt. Baśnie litewskie (wybór Imelda Vedrickaitė, tł. Halina Bukowiecka i in., Warszawa, Exlibris, 2003)
Narracja: Jerzy Nazaruk
Realizacja dźwięku: Marcin Lenarczyk
Opracowanie muzyczne: Raphael Rogiński
Grafika: Katarzyna Kubicka
Opieka artystyczna nad całością: Bożena Szroeder
Postprodukcja: Marcin Pawlukiewicz

 

Film  Darii Kopiec pt:"O początkach jeziora Gaładuś"  zakwalifikował się   na FFFILM PROJECT (Family Fiction Film Project) w Porto w Portugalii, 11-13 października 2014

"O początkach jeziora Gaładuś" 

Animacja i realizacja, scenografia, projekty plastyczne: Patrycja Przekopska (14 lat), Kuba Gryguć ( 13 lat), Włodek Moniuszko (10 lat), Tomek Myszczyński (13 lat) Olek Sawicki (15 lat), Franek Sawicki (12 lat) 
Reżyseria i montaż: Daria Kopiec
Projekty plastyczne, scenografia, opieka plastyczna nad dziećmi: Aleksandra Kotarska
Scenariusz: Daria Kopiec na podstawie opowieści Piotra Dapkiewicza
Narracja: Jerzy Nazaruk
Realizacja dźwięku: Marcin Lenarczyk
Opracowanie muzyczne: Raphael Rogiński
Opieka artystyczna nad całością: Bożena Szroeder
Postprodukcja: Marcin Pawlukiewicz

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI