24-29 listopada 1997

Krzysztof Czyżewski uczestniczył w międzynarodowej sesji "Duchowość", zorganizowanej w Krakowie przez biuro festiwalowe "Kraków 2000" z udziałem gości ze stolic kulturalnych Europy z poprzednich lat - Brukseli, Santiago de Compostella i Awinionu. 


Krzysztof Czyżewski wziął udział w sesji roboczej, w trakcie której omawiano projekty związane z Festiwalem "Kraków 2000". Ustalono, że Ośrodek "Pogranicze" przygotuje dwa projekty: 
1. "Gra szklanych paciorków" - projekt z udziałem młodzieży z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Polski oparty na doświadczeniach programu "Klasy Dziedzictwa Kulturowego". 
2. "Cafe Europa Centrale" - cykl seminariów i spotkań autorskich z udziałem pisarzy i twórców współpracujących z "Krasnogrudą". 

Podczas swojego pobytu w Krakowie Krzysztof Czyżewski spotkał się z profesorem Jackiem Woźniakowskim i dyrektorem J. Purchlą z Międzynarodowego Centrum Kultury Kraków w sprawie przygotowania wystawy o Spiszu oraz jej prezentacji w Sejnach i Krakowie, a także wystawy fotograficznej Architektura Lwowa XIX w. Krzysztof Czyżewski rozmawiał również z konsulem austriackim w Krakowie w sprawie nawiązania współpracy między "Pograniczem" a ambasadą Austrii. Konsul przekazał książki i czasopisma dla Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI