24-29 listopada 1997

Krzysztof Czyżewski uczestniczył w międzynarodowej sesji "Duchowość", zorganizowanej w Krakowie przez biuro festiwalowe "Kraków 2000" z udziałem gości ze stolic kulturalnych Europy z poprzednich lat - Brukseli, Santiago de Compostella i Awinionu. 


Krzysztof Czyżewski wziął udział w sesji roboczej, w trakcie której omawiano projekty związane z Festiwalem "Kraków 2000". Ustalono, że Ośrodek "Pogranicze" przygotuje dwa projekty: 
1. "Gra szklanych paciorków" - projekt z udziałem młodzieży z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Polski oparty na doświadczeniach programu "Klasy Dziedzictwa Kulturowego". 
2. "Cafe Europa Centrale" - cykl seminariów i spotkań autorskich z udziałem pisarzy i twórców współpracujących z "Krasnogrudą". 

Podczas swojego pobytu w Krakowie Krzysztof Czyżewski spotkał się z profesorem Jackiem Woźniakowskim i dyrektorem J. Purchlą z Międzynarodowego Centrum Kultury Kraków w sprawie przygotowania wystawy o Spiszu oraz jej prezentacji w Sejnach i Krakowie, a także wystawy fotograficznej Architektura Lwowa XIX w. Krzysztof Czyżewski rozmawiał również z konsulem austriackim w Krakowie w sprawie nawiązania współpracy między "Pograniczem" a ambasadą Austrii. Konsul przekazał książki i czasopisma dla Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI