24 kwietnia 2010 - Trifonidis Free Orchestra

W Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej zagrał zespół Trifonidis Free Orchestra, godz. 19.00 


Trifonidis Free Orchestra to międzynarodowa formacja, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Kuby i Anglii. Twórcą projektu jest Maciej Trifonidis, saksofonista, kompozytor, producent. Muzyka zespołu to rozbudowane kompozycje, dzikie free jazzowe improwizacje, ale i minimalizm, spokój i niesamowita energia. Odnaleźć tu można wpływy muzyki współczesnej, jazz i elementy muzyki etnicznej. Nagrana przez grupę płyta …be like a child… to pewnego rodzaju opowieść, muzyczna podróż w głąb duszy, ale i historie z życia wzięte. 

Powstanie tego składu jest dla mnie czymś bardzo naturalnym i emocjonującym. Ten zespół nie jest kontynuacją Trifonidis Orchestra, z którą występowałem i nagrałem płytę w zeszłym roku. To równoległa droga. Tak po prostu dziś odczuwam, takie emocje są aktualne we mnie. Wydaje mi się, że czas i nasze doświadczenia, odczucia powodują ciągłe, nowe inspiracje i potrzeby wyrażenia siebie. Mimo że nagraliśmy płytę …be like a child … (w sumie jesteśmy trochę jak dzieci), to jest to dorosły i bardzo osobisty projekt. 
Maciej Trifonidis 

Członkowie zespołu: 

Maciej Trifonidis Bielawski - kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, realizator dźwięku .Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety... Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno -filmowe nastroje.W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO). Aktualnie tworzy w formacje: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Trio oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z :Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Płyny, Makossa, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler , Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Szymon Tarkowski, Adam Świtała, Raphael Rogiński,Tomasz Duda , Levity ... 

Ray Dickaty - na karierę muzyczną Raya Dickaty składają się: 60 nagrań z różnymi artystami, płyty i kilka światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". Jako saksofonista i flecista grał w kapeli Dr. John, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy z występującymi gościnnie PJ Harvey i Stereolab. Odbył wiele tras koncertowych w tym słynny festiwal Lollapalooza wraz z Moonshake oraz trasy koncertowe z Radiohead oraz Neilem Youngiem jako członek zespołu Spiritualized. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon Drunk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven.Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band. Kilka miesięcy temu wraz ze swoim zespołem Loka z wytwórni Ninja Tunes, z którym obecnie nagrywa drugą płytę, wystąpił z Gilesem Petersonem na sesji nagraniowej w studio BBC Radio One. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi projektami muzycznymi jak Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio i legendarnym zespołem noise rockowym Skree. 

Luis Nubiola
- saksofonista, pedagog, absolwent Conservatorio National de Musica de La Habana.Nubiola występował przez kilka lat w klubie jazzowym na Kubie"La Zorra y el Cuervo" gdzie grał u boku takich artystów jak: Steve Coleman, Wynton Marsalis,GonzaloRubalcava, Danielo Perez. Współpracuje z tak znakomitymi muzykami jak:Brandon Fields, Paquito D'Rivera. Obecnie jest profesorem na Academia de Musica Bach. 

Daniel Polkowski aka Banan - Saksofonista, który od kilku lat z powodzeniem wspiera gra na saksofonie czołówkę polskich Dj'ów . Oprócz występów w klubach całej Polski jest saksofonista funk-punk”owego zespołu Tricphonix, formacji jazzowych, zespołu Trifonidis Orchestra, a także nagrywa partie saksofonu w utworach produkowanych przez duet Wawa, Martina Harmony, Loco Records, a także produkuje muzykę z Dj Prorokiem pod pseudonimem MagoDago 

Kamil Szuszkiewicz -improwizator , trebacz,ukończył Wydział Jazzu w PSM II st. im. F.Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z trzema muzykami, pianistą Marcinem Maseckim, perkusistą Zivem Ravitzem oraz basistą Wojtkiem Traczykiem tworzył grupę muzycznąTelewizor. Współtwórca grupy Kapacitron .Występował również w zespole w zespole Cinq G. W 2002 roku założył zespół Kolektyw Etopiryna. Współpracował też z Jarosław Bothur Quartet .Kamil Szuszkiewicz w swojej karierze muzycznej występował obok takich muzyków jak saksofonisty Assif Tsahar, malijskiego lutnisty i szamana Adamo Kamissoko, perkusisty Wladysława Jagiello, wokalistki Izy Kowalewskiej czy gitarzysty Rafał Sarneckiego. 

Tomek Stawiecki – klezmer z Sejn. Małego miasteczka w północno - wschodniej Polsce, gdzie zaczął naukę gry na sakshornie w „Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego” przy ośrodku „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” przyjmując pierwsze lekcje u Mariana Szaryńskiego. Od 2003 roku klarnecista, czasami chwytający za saksofon. Od początku silnie związany z Sejnami, tradycyjną muzyką żydowską i kulturą regionu. Członek grupy teatralnej Teatr Sejneński. Cały czas gra w „Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego”, zespole „Gaamera”, projekcie „Muzyka Miejsca”. Uczestniczył w „Tratwie Muzykantów” i Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, a także licznych projektach związanymi z „Sejneńską Spółdzielnią Jazzową”, podczas których spotykał się z szeroko pojętym jazzem, muzyką improwizowaną, elektroniczną i folkową z różnych stron świata. Pracował z takimi zespołami i muzykami jak David Krakauer, Christian David, Michael Alpert, Gierman Goldenshtein, Paul Brody, Frank London, Stuart Brotman, Pete Paulau, Sadawi, Shofar, Plazmatikon, Cukunft, Marcin Olak Trio, Paweł Szamburski, dj Lenar, Emiter, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti. 

Kacper Szroeder – trębacz, uczeń Mariana Szaryńskiego, od lat współpracujący z Ośrodkiem Pogranicze – sztuk, kultur, narodów w Sejnach, zaangażowany w liczne projekty muzyczne i teatralne. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, z którą brał udział w wielu festiwalach, m.in. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie i Tratwie Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami, gdzie uczestniczył w warsztatach klezmerskich, prowadzonych przez mistrzów muzyki klezmerskiej. Bierze udział w projektach Zmiros i Muzyka Miejsca, w których młodzież z Sejn opisuje swoje miasto poprzez muzykę hip hopową, jazzową, folkową, tworząc „Spektakl Dźwiękowy”. Jest współtwórcą Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej – miejsca, w którym organizowane są liczne koncerty jazzowe, jam sessions, wykłady, spotkania, pokazy filmów. Grał i współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: David Krakauer, Frank London, Paul Brody i Sadawi, Marian Szaryński, Michael Alpert, Stuart Brotman, Jeff Warshauer, Deborah Strauss, Shofar, Mazoll, Radosław Kiszewski, Cukunft, Hagaw, Blues Fellows, Plazmatkion, dj Eprom, Marcin Olak Trio, Pete Paulau, Mikołaj Trzaska, Macio Moretti, Raphael Rogiński, dj Lenar, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Tik Tak, Emiter, Bauagan Mistrzów. 

Piotr Janiec
 - tubista. Od 2000 roku związany z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów". Właśnie tam po raz pierwszy pobiera lekcje gry na tubie u prof. Mariana Szaryńskiego. Silnie związany z muzyką klezmerską gra i koncertuje w Polsce i poza granicami z działającą przy ośrodku Kapelą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez Paul'a Brody'ego, Frank'a London'a, Jeff'a Warschauer'a, Michael'a Alpert'a czy David'a Krakauera w projekcie "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami", Mikołajem Trzaską, Marcinem Olakiem w ramach projektu "Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa". Od 2008 związany z warszawską sceną muzyczną. Koncertuje wraz Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Frozen Bird, Muzyka Miejsca, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Współpracuje z muzykami takimi jak Maciek Bielawski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Paweł Szpura, Radek Duda, Wojtek Traczyk, Ray Dickaty, Luis Nubiola, Kamil Szuszkiewicz i inni. 

Wojciech Traczyk - Kontrabasista i kompozytor jazzowy. Jest absolwentem wydziału jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Zbigniewa Wegehaupta oraz wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Jego artystyczne poszukiwania skoncentrowane sa na budowaniu indywidualnego języka w oparciu o szeroko rozumiana tradycje muzyczna. Współpracuje z wieloma muzykami i współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki, miedzy innymi: Marcin Masecki, Maria Peszek, Muzykoterapia, Tworzywo Sztuczne, Timeless, Telewizor, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio,Kapacitron. 

Paweł Szpura - wybitny perkusista, improwizator ,współpracuje z wieloma artystami sceny improwizowanej:Tomaszem Dudą, Mikołajem Trzaską, Adamem Gzyrą, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem...Członek formacji Cukunft.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI