24 lutego 1998

Prasa poinformowała o projekcie "Landscape X" i udziale "Pogranicza" w jego realizacji. Bliższych informacji na ten temat dostarczył serwis informacyjny Ośrodka "Pogranicze".


Landscape X 

W roku 1998 miano Europejskiej Stolicy Kultury uzyskał Sztokholm. W ramach tego wydarzenia organizowany jest trwający przez cały rok międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt LANDSCAPE X poświęcony prezentacji wybitnych zjawisk kultury Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorem projektu jest sztokholmski ośrodek INTERCULT prowadzony przez Chrisa Torcha, znanego artystę amerykańskiego, członka legendarnego zespołu “Living Theatre”. 

W międzynarodowej radzie tego projektu Polskę reprezentuje Krzysztof Czyżewski. 

Do współpracy w LANDSCAPE X zaproszeni zostali artyści m.in. z Belgradu, Lublany, Skopje, Sofii, Wilna, Rygi i Tallina. Z Polski w Sztokholmie zaprezentują się “Teatr Ósmego Dnia”, “Gardzienice” oraz Piotr Cieplak, dyrektor artystyczny Teatru Rozmaitości z Warszawy. 
W ramach tego projektu ukaże się także specjalne, anglojęzyczne wydanie “Krasnogrudy”, poświęcone prezentacji współczesnego życia kulturalnego w miastach środkowoeuropejskich, z których artyści pojawią się w Sztokholmie. Natomiast jesienią, na zakończenie LANDSCAPE X, w Europejskiej Stolicy Kultury wystąpią pisarze i artyści z Cafe Europe, szczególnej kawiarni literacko-artystycznej skupiającej twórców z Europy Środkowej, której inicjatorem i animatorem jest Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.” 

“Przegląd Sejneński” nr 3/1998

 

Artykuły prasowe: 
Rada na kulturę, "Gazeta Współczesna" 24.02.1998 
"Pogranicze" w Sztokholmie, "Gazeta Wyborcza" 24.02.1998 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI