25-27 czerwca 2013 - projekt Dialog o Wilnie - warsztaty dla młodzieży

Rozpoczął się projekt, pt. Dialog o Wilnie finansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.


Celem projektu jest spotkanie młodzieży polskiej i litewskiej we wspólnych działaniach artystycznych dotyczących historii i tradycji Wilna. W projekcie bierze udział młodzież polska z Sejn, zaangażowana w programy edukacyjne Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie - Lektorium Sejneńskie oraz młodzież litewska z Wilna - uczniowie liceum Św. Krzysztofa.

Inspiracją dla działań artystycznych jest dialog o Wilnie, który w formie korespondencji toczyli Czesław Miłosz i Thomas Venclowa - Listy o Wilnie. Podczas dwóch spotkań warsztatowych w Wilnie (trzydniowego w czerwcu i trzydniowego we wrześniu) młodzież stworzy trzeci list dotyczący współczesnego Wilna, z jego zakorzenieniem w przeszłości, różnorodnością teraźniejszości i ukierunkowaniem ku przyszłości. List młodzieży przybierze różne formy - fotografia, film, sztuki wizualne, dźwięk. Pracę warsztatową prowadzą artyści i wykładowcy z Litwy.

Prezentacja wieńcząca warsztaty, przygotowana wspólnie przez obie grupy, przybierze formę interaktywnego działania w przestrzeni miejskiej, do udziału w którym zaproszeni zostaną mieszkańcy Wilna. Finałem prezentacji będzie spotkanie na dziedzińcu Uniwersytetu Wileńskiego, gdzie w formie teatralnego działania dokona się symboliczne spotkanie dwóch tradycji, które współtworzą historię miasta.

Dzień 1

W czasie pierwszego dnia warsztatów młodzież pracowała w czterech, polsko-litewskich, grupach warsztatowych - fotograficznej, filmowej, plastycznej i muzycznej. Głównym zadaniem było zbieranie materiałów potrzebnych do stworzenia plakatów, krótkich filmów, artystycznych kolaży i kompozycji dźwiękowych. Praca warsztatowa odbywała się w pracowniach liceum Św. Krzysztofa i, przede wszystkim w przestrzeni miasta. Wieczorem młodzież obejrzała wspólnie film „Patrz Wilno”. 

25 - 27 czerwca 2013 - projekt Dialog o Wilnie - warsztaty dla młodzieży - DZIEŃ 1

25 - 27 czerwca 2013 - projekt Dialog o Wilnie - warsztaty dla młodzieży - DZIEŃ 2

25 - 27 czerwca 2013 - projekt Dialog o Wilnie - warsztaty dla młodzieży - DZIEŃ 3


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI