26 lipca 2013 - Spotkanie Stowarzyszenia Drogami Tischnera

Dnia 26 lipca 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyło się spotkanie Członków Stowarzyszenia Drogami Tischnera z Małgorzatą Sporek-Czyżewską oraz Krzysztofem Czyżewskim.

 


Stowarzyszenie Drogami Tischnera zajmuje się upowszechnianiem myśli księdza profesora Józefa Tischnera - ciekawość spotkania z drugim człowiekiem, doświadczenie rozmowy, po to by znaleźć sens prawdziwego i szczęśliwego życia poprzez poznanie dobra. Od 2002 roku poprzez organizację zjazdów, sesji naukowych, spotkań, konferencji, podejmowanie wspólnych inicjatyw ze szkołami i instytucjami noszącymi imię ks. J. Tischnera stowarzyszenie realizuje swoją działalność.

Podczas spotkania w Kawiarni literackiej „Piosenka o porcelanie”,  Krzysztof Czyżewski – Prezes Fundacji Pogranicze, przybliżył Gościom działalność Fundacji Pogranicze oraz Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”, w dziedzinie pozytywnego budowania dialogu i dobrego sąsiedztwa oraz wieloletnich doświadczeń w pracy kulturalnej i edukacyjnej w  regionach pogranicza.

Spotkanie poprzedziło zwiedzenie wystawy „Szukanie ojczyzny - świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” opowiadającej o tym, co dla Czesława Miłosza stało się jednocześnie losem, obsesją, snem, życiową utopią i zadaniem wyznaczonym samemu sobie – szukanie ojczyzny, po której oprowadziła Małgorzata Sporek-Czyżewska – Dyrektor Fundacji Pogranicze.

26 lipca 2013 - Spotkanie Stowarzyszenia Drogami Tischnera


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI