26 lipca 2013 - Spotkanie Stowarzyszenia Drogami Tischnera

Dnia 26 lipca 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyło się spotkanie Członków Stowarzyszenia Drogami Tischnera z Małgorzatą Sporek-Czyżewską oraz Krzysztofem Czyżewskim.

 


Stowarzyszenie Drogami Tischnera zajmuje się upowszechnianiem myśli księdza profesora Józefa Tischnera - ciekawość spotkania z drugim człowiekiem, doświadczenie rozmowy, po to by znaleźć sens prawdziwego i szczęśliwego życia poprzez poznanie dobra. Od 2002 roku poprzez organizację zjazdów, sesji naukowych, spotkań, konferencji, podejmowanie wspólnych inicjatyw ze szkołami i instytucjami noszącymi imię ks. J. Tischnera stowarzyszenie realizuje swoją działalność.

Podczas spotkania w Kawiarni literackiej „Piosenka o porcelanie”,  Krzysztof Czyżewski – Prezes Fundacji Pogranicze, przybliżył Gościom działalność Fundacji Pogranicze oraz Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów”, w dziedzinie pozytywnego budowania dialogu i dobrego sąsiedztwa oraz wieloletnich doświadczeń w pracy kulturalnej i edukacyjnej w  regionach pogranicza.

Spotkanie poprzedziło zwiedzenie wystawy „Szukanie ojczyzny - świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” opowiadającej o tym, co dla Czesława Miłosza stało się jednocześnie losem, obsesją, snem, życiową utopią i zadaniem wyznaczonym samemu sobie – szukanie ojczyzny, po której oprowadziła Małgorzata Sporek-Czyżewska – Dyrektor Fundacji Pogranicze.

26 lipca 2013 - Spotkanie Stowarzyszenia Drogami Tischnera


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI