27 lipca 2012 - Profesjonalizm

Po nazwą Profesjonalizm kryje się sekstet jazzowy Marcina Maseckiego. Zespół składa się z trąbki, dwóch saksofonów (na zmianę z klarnetami) oraz klasycznej sekcji rytmicznej z pianinem na czele. Jego skład to crème de la crème warszawskiej sceny niezależnej, sami „wyjadacze”.


Materiał muzyczny na płytę debiutancką pt. „Chopin Chopin Chopin” został skomponowany przez lidera grupy w połowie 2010 roku za namową warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Masecki sięgnął tu do najwcześniejszych doświadczeń muzycznych, kiedy jako dwunastolatek uczestniczył w jam sessions w klubie Akwarium i „wszedł w dialog” z amerykańską muzyką jazzową z pięknego okresu 1920–1950. Jest to pierwszy autorski projekt tego wybitnego pianisty, w którym prezentuje się jako dojrzały kompozytor.

W kwietniu 2011, po legendarnej czterodniowej rezydencji koncertowej w klubokawiarni Chłodna 25, Profesjonalizm dokonał rejestracji muzycznej w przedwojennych warunkach audio.

Na krążku „Chopin Chopin Chopin” nuta bigbandowa przekomarza się z nonszalancją à la Thelonious Monk, blues z wodewilem, liryka z łajdactwem, tajemnica z kpiną. Szaleństwo dźwięków podporządkowane jest jednak wizji, którą można określić jako barwny portret muzyki samej w sobie. Sekcje dęta i rytmiczna działają jak w pełni zsynchronizowany oddział komandosów. Coś dla wielbicieli przygód. Profeska zaiste.

/Filip Łobodziński, Newsweek/

Zespół wystąpi w składzie:

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, dyrektor
Kamil Szuszkiewicz – trębacz
Michał Górczyński – klarnecista, saksofonista
Tomasz Duda – saksofonista
Piotr Domagalski – kontrabasista
Jerzy Rogiewicz – perkusista

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI