27 września 2008 - Muzyka Miejsca

Koncert EfektBromby w Spółdzielni Jazzowej będący podsumowaniem trzydniowej pracy warsztatowej w ramach projektu Muzyka Miejsca.


Patryk Zakrocki (Warszawa Ursynów) & Marcin Dymiter (Gdańsk Oliwa) 

Koncert był podsumowaniem cyklu warsztatów w ramach projektu Muzyka Miejsca 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 
sobota 27 września, godz. 19.00 
wstęp wolny

 

 

Patryk Zakrocki: tajemniczy EfektBromby to sedno zagadki sztuki muzycznej. Jak to możliwe, że można wypowiadać się przez Muzykę ograniczając instrumentarium do generatora tonów, szumów, zebranych wcześniej nagrań ze świata? Istota Muzyki przedstawia się tutaj po prostu jako sztuka manipulowania dźwiękiem. 

Jest to dla mnie pytanie o INSTRUMENT- czy właśnie stopień opanowania technik gramofonowych i szczere, świadome ich użycie odróżnia gramofonistę -muzyka od disc jockeya, puszczającego ulubione przeboje? Czy ja nadal myślę jak skrzypek,kiedy używam generatora tonów, pozbawionego klawiatury? [w obu przypadkach tylko słuch połączony z koniuszkami palców decyduje o wysokości dźwięku]. 

Kształtowanie barwy dźwięku na instrumencie akustycznym to operowanie tymi samymi parametrami,które oferuje nam nowoczesna technologia - stosunek tonów do szumów, bogactwo tonów składowych, intensywność, trwanie, atak, wybrzmienie, dynamika, rejestr... 

Jeżeli znajdę, lub skonstruuję odpowiedni dla mnie instrument i zapanuję nad jego możliwościami,czy muzyka, którą będę grał będzie tą samą Muzyką którą gram na skrzypcach? Czy Emiter zagra zapętlając taśmy tę samą muzykę, którą gra na gitarze? 

 

Emiter: czy można grać odgłosami ptaków, samplami głosów ludzkich i dźwiękami samochodów. Czy można budować rytmy i pulsacje z szumów? Czy walkman może być instrumentem? Muzyka otwiera przed nami możliowści a zamyka nas granica własnej wyobraźni. 

Oczywiście każde narzędzie otwiera świat innych możliwości, ale intencja muzyka, jego upodobania, wyobraźnia i wrażliwość pozostają te same. Zapraszamy na improwizowane słuchowisko elektroakustyczne "EfektBromby" 

 

 

Patryk Zakrocki ukończył studia wyższe na wydziale filologii polskiej UW, studiował kompozycję u prof. B. Schaeffera, brał udział w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Krakowie i Bystrzycy. Skrzypek, perkusista, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor. Autor projektu Galimadjaz, Meoma, EA, Tupika; współpracował z zespołem Mitch&Mitch, kwartetem smyczkowym Nonstop i Improvisersensemble. Opublikował w Polsce i za granicą 9 albumów płytowych i wiele pojedynczych utworów na rozmaitych kompilacjach. Otrzymał I nagrodę za muzykę oryginalną na festiwalu 2 Teatry w Sopocie 2004 i 2 na międzynarodowym konkursie kompozytorskim dla Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu 2005. Założyciel Zakładu Produkcji Dźwięku: www.zaklad.org; www.myspace.com/zakrocki 

 

 

 

 Emiter - muzyk, improwizator. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki  improwizowanej. To projekt oparty na elektroakustycznych / elektronicznych  improwizacjach. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków  towarzyszących naszemu życiu, poszukuje nowego pola dźwiękowego dla gitary  elektrycznej. Emiter używa i łączy różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki  powszechnie uznawane za zakłócenia. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska  radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów  niemych. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami. Prowadzi autorskie  warsztaty dźwiękowe. Producent muzyczny. Aktualnie gra w projektach: *emiter*,  *emiter_franczak* audio video performance, *voice_electronic duo*, *Polish  Improvisers Orchestra*, *Linie Północne* (wspólnie z pisarzem Danielem Odiją)  oraz z Patrykiem Zakrockim 

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI