29 listopada 2008 - Muzyka Miejsca

Koncert finałowy drugiej edycji projektu Muzyka Miejsca w Białej Synagodze, godz. 19.00.


"MUZYKA MIEJSCA 4xM "

Spektakl dźwiękowy (Miasto Młodzi Muzyka Miejsce) jest podsumowaniem drugiej edycji projektu pracowni muzycznej Ośrodka „Pogranicze” pod tym samym tytułem i stanowi próbę opisania akustycznej rzeczywistości Sejn. 

 

 

Spektakl jest skomponowany z dźwięków i form muzycznych, których źródłem jest bogata tradycja muzyczna wielokulturowego Miasta połączona z brzmieniem codzienności teraźniejszych Sejn. Tematy zaczerpnięte z Muzyki litewskiej, polskiej i żydowskiej otulone są fonosferą złożoną z dźwięków nagranych w przestrzeni dzisiejszych Sejn. Brzmienia odnalezione, wysłuchane i zarejestrowane przez Młodych w przeróżnych Miejscach Miasta składają się na Muzykę Sejn. Słuchając nagrań ulicy, rzeki, sklepu mięsnego, poczty, przystanku autobusowego, kościoła, biblioteki, jezior, synagogi, blokowiska, zaułków kamienic rozpoznawaliśmy je jak nowe, jak nieznane, nienazwane. Czy mieszkając tu, zanurzeni w codzienność nie słyszymy ich tak wyraźnie? Przy pomocy narzędzi elektronicznych mogliśmy te dźwięki sumować, nadawać im rytm, zmieniać ich kontekst – przenosić je w inny wymiar. W czasie koncertu, będziemy też wywoływać te brzmienia na żywo, dzięki instrumentowi który nazwaliśmy "stołem akustycznym”. Całość formy dźwiękowej dopełniać będą instrumenty akustyczne, które mają zadanie komentować przetworzone i czyste nagrania. 

 

Istotnym elementem dla kształtu naszego spektaklu dźwiękowego jest słowo. Pojawi się ono w strzępach rozmów zarejestrowanych w Sejnach. Młodzi pytali starszych mieszkańców o Miasto, to z przeszłości, zapamiętane i to dzisiejsze. 

Pojawi się też, jako słowo wygłoszone, w formie którą nazwaliśmy mgnienia – krótkie refleksje nad przemijaniem miejsc, zdarzeń, umykaniem chwil. 

Projekt Muzyka Miejsca jest tworzony przez Młodych z Miasta Sejny. 

Projekt Muzyka Miejsca jest dedykowany Młodym ludziom z Miasta Sejny. 

Serdecznie zapraszamy! 

OSOBY: Dominika Korzeniecka (perkusja), Sylwia Olszewska (słowa – mgnienia), Jasiu Rybka (piano), Maciek Sokołowski (beatbox), Michał Kapp (beatbox), TikTak (beatbox), Przemek Baluta (stół akustyczny), Mateusz Bartosiewicz (stół akustyczny), Robert Kucharzewski (stół akustyczny, gitara), Dj Short (gramofony), Dj Lenar (gramofony, loopy), Dominik Klucznik (słowa - mgnienia), Paweł Rzodkiewicz (słowa – mgnienia), Damian Oskroba (puzon), Karol Dziemitko (trąbka), Piotrek Janiec (tuba), Tomek Stawiecki (klarnet), Kacper Szroeder (trąbka), Patryk Zakrocki (moogery, mbira, kompozycja całości), Emiter (loopy, generator, bity, szumy, kompozycja całości), Michał Moniuszko (kontrabas, kompozycja i koncepcja całości, opieka nad całością) 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI