29 maja 2013 - Spotkanie polskiej grupy Atlantydy Pogranicza w Krasnogrudzie

Drugie spotkanie plenarne polskiej grupy uczestników w ramach projektu Atlantyda Pogranicza miało miejsce 29-go maja 2013 roku w Krasnogrudzie.


Od samego początku projektu, uczestnicy zostali podzieleni w trzy grupy robocze: augustowską, sejneńską i suwalską. Każda grupa, pod kierownictwem nauczyciela – instruktora, pracowała przez miesiąc w swoim mieście, spotykając się raz w tygodniu i opracowując poszczególne tematy. Celem naszych warsztatów jest poznawanie wspólnego dziedzictwa kulturowego regionu, jak również jego krajobrazu. Naszym zamiarem jest stworzenie wspólnego szlaku kulturowego, od Sejn i Krasnogrudy przez Kedainiai i Czystie Prudy, do Kaliningradu, wraz z oznaczeniem miejsc i obiektów, ważnych kulturowo, opracowania przewodnika po polsku, litewsku, rosyjsku i angielsku oraz przygotowaną na bazie tego materiału wystawę „Atlantyda Pogranicza”.

Na dzisiejszym spotkaniu każda grupa szczegółowo przedstawiła rezultaty swoich kwerend. Augustowska grupa skupiła się wokół tradycji Staroobrzędowców na Suwałszczyznie, sejneńska grupa poszukiwała, badała i inwentaryzowała stare dwory i stare budownictwo w okolicach Sejn, a suwalska grupa zaczęła swoje badanie wielokulturowych Suwałk od Cmentarza który przechowuje pamięć i świadczy o obecności sześciu wyznań w dawnych Suwałkach.

Zebrane materiały będą uzupełniane i opracowywane na kolejnych zajęciach . Na bazie tych materiałów zostanie stworzony Przewodnik po szlaku kulturowym.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI