29 września - 1 października 2011 - Lektorium Sejneńskie, II edycja - warsztaty

29 września - 1 października 2011 odbyły się warsztaty II edycji Lektorium Sejneńskiego w Krasnogrudzie.


 

Tematem przewodnim kolejnej edycji programu Lektorium Sejneńskie warsztatów jest Rodzinna Europa. Tytuł projektu nawiązuje do słynnej książki Czesława Miłosza, wydanej w 1960 roku w Paryżu przez środowiska antykomunistycznej emigracji, przetłumaczonej na prawie wszystkie języki europejskie, komentowanej przez wybitnych humanistów europejskich. Dla Miłosza „rodzimość” to był problem zakorzenienia Środkowoeuropejczyka we wspólnym dziedzictwie europejskim, nikłej wiedzy Zachodu o wschodniej części kontynentu, zburzenia zimnowojennego muru. Dla uczestników projektu Rodzinna Europa jest punktem wyjścia i inspiracją do zgłębiania tematów ważnych dla młodych Europejczyków dzisiaj: problemów wspólnotowości Europy jako całości, zadomowienia w nowej Europie wszystkich jej mieszkańców, ich kompetencji międzykulturowej, umożliwiającej życie razem w świecie otwartych granic, migracji ludności, powstawania nowych pograniczy kulturowych. Pierwsze spotkanie w Krasnogrudzie poświęcone było trzem tematom: pojeciu mitu i jego obecności w kulturze europejskiej, pamięci oraz podróży. Forma warsztatów była bardzo zróżnicowana, obejmująca zarówno wykłady i konwersatoria w formule uniwersyteckiej, jak i różnorodne działania artystyczne - warsztat plastyczny i literacki. Warsztat plastyczny, w ramach którego powstał cykl zatytułowany "Droga", prowadził Wiesław Szumiński. Pozostałe warsztaty prowadziły Małgorzata Sporek-Czyżewska, Paulina Gorlewska, Agnieszka Podpora i Weronika Czyżewska. Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład zatytuołwany "Księga drogi Czesława Miłosza".

 

 

 

29 września - 1 października 2011 - Lektorium Sejneńskie - warsztaty


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI