2 października 2008 - Halma została wyróżniona

Halma została wyróżniona za wartościową pracę na rzecz współpracy Wschodu i Zachodu. Europejska sieć centrów literatury została nagrodzona “Nagrodą zjednoczenia – obywatelską nagrodą niemieckiej jedności” 

Sieć centrów literatury Halma została nagrodzona “Einheitspreis 2008” (nagrodą zjednoczenia 2008), którą po raz siódmy przyznaje niemiecka Rządowa Agencja Edukacji Obywatelskiej (bpb). Ogłoszenie nagrodzonych odbyło się 2 października 2008 w Hamburgu. 


Niemiecki minister Wolfgang Tiefensee, mecenas nagrody, wyjaśnia: “Nagrda zjednocznia 2008 uznaje oddanie i poświęcenie obywateli i stowarzyszeń dla jedności niemieckiej i współpracy pomiędzy wschodem i zachodem. Zważywszy, że oddanie dla wewnętrznej jedności naszego kraju było naszym głównym punktem zainteresowania w ciągu poprzednich 10 lat, swiadomie otwarliśmy się na europejski wymiar nagrody tego roku“. Według jury Halma działa „ponad głównymi trendami“, tworząc „platformę i możliwości dla rozwoju, sczególnie dla młodych artystów. Dlatego też, Halma ma niepodważalny wkład w manifestowanie różnorodności w kulturze europejskiej“. 

W roku 2006, Halma została zainicjowana przez Literary Colloquium Berlin, Fundację Roberta Boscha i Fundację Pogranicze z Sejn (Polska). Obecnie Halma reprezentuje 22 literackie instytucje w 16 krajach: Białoruś, Belgia, Bułgaria, Czechy, Niemcy, Grecja, Estonia, finlandia, Francja, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, rumunia, Serbia i Słowenia. 

Katalog Halmy


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI