2. Warsztaty przyrodniczo-krajoznawcze z elementami fotografii - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda

Zajęcia ukierunkowane na naukę rozpoznawania różnych elementów przyrodniczych i kulturowych wpisanych w krajobraz. Ważnym elementem warsztatów jest ukazanie przyrody na różne sposoby i na różnych płaszczyznach wrażeniowych. W programie prezentacje fotografi czne zarówno przyrodniczo – krajoznawcze jak i na pobudzenie wyobraźni i rozszerzenie widzenia krajobrazu czy jego elementów. Ponadto podróże (w sumie 9) do miejsc rzadko odwiedzanych i mało znanych w okolicy Sejn i Suwałk, gdzie powstanie dokumentacja fotograficzna i tekstowa związana z tymi miejscami (zarówno elementy przyrody, krajobrazu jak i spotkanie z ludźmi).


Piotr Malczewski – fotografik, podróżnik. Ukończył Studium Fotografi i Profesjonalnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z agencjami fotografi cznymi i wydawnictwami w kilku krajach (Francja, Niemcy, Szwajcaria). Jego zdjęcia znajdują się w publikacjach turystycznych, artystycznych, naukowych, czasopismach i albumach m.in.: Wigry, X lat Wigierskiego Parku Narodowego, Kanał Augustowski. W 2007 ukazał się jego autorski album pt. „Rospuda”, potem „Magiczny Bajkał” i w 2010 r. album „Wigry. Kraina Wody i Nieba”. Zdobywał też nagrody w konkursach, m. in.: w Ogólnopolskim Konkursie Fotografi cznym Parki Narodowe Polski – I miejsce 2000r., I miejsce 2001r. oraz nagroda specjalna w II Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotografi cznym. W dorobku Malczewskiego znajdują się przede wszystkim fotografi e przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze. Mieszka w Budzie Ruskiej nad Czarna Hańczą w Wigierskim Parku Narodowym. Stworzył tam galerię fotografii, w której prezentuje m.in. swój dorobek fotografi czny w postaci wystaw i tematycznych pokazów slajdów z Suwalszczyzny oraz z wypraw do Azji Centralnej. Organizuje również warsztaty fotograficzne – Fotografi a, Przyroda i Czary. Współpracuje ze szkołami, domami kultury, galeriami, organizując wystawy fotografi i, spotkania autorskie i pokazy slajdów z opowieścią o tematyce: Wigierski Park Narodowy, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Bocian Biały, Bóbr, Ciekawostki przyrody, Zima, Widziane w wodzie, Syberia – Bajkał, Bajkał kajakiem, Przez Kraj Urianchajski, Mongolia – Konno, Żaglowozami przez pustynię Gobi.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI