30 lipca 2010 - Vistula River Brass Band w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

LATO W POGRANICZU - Koncert zespołu Vistula River Brass Band w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, g. 20.00


Od 1968 roku grają swoją ukochaną muzykę – stary, dobry jazz tradycyjny. Niewiele jest festiwali, klubów jazzowych gdzie nie grywałaby „Vistula”. Dorobek płytowy zespołu to 12 LP i 10 CD, które mogą być przykładem dobrze wyważonego, stylowego, a zarazem żywiołowego brzmienia starego jazzu.

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa, 30 lipca (piątek) godz. 20.00, Bilety: 20/15 zł

http://www.lastfm.pl/music/VistulaRiverBrassBand

Muzyka „Vistuli” jest swingująca, pełna temperamentu, poparta znakomitą stylowością solówek, w których krytycy cenią sobie wyjątkową wierność kanonom jazzu tradycyjnego. Brzmienie partii zespołowych porównywane bywa z brzmieniem orkiestr amerykańskich z okresu miedzywojennego.Umiejętności i doświadczenie estradowe muzyków sprawiają, iż występ zespołu to wspaniały, niezapomniany show.


Dorobek nagród „Vistuli” stanowią: dwukrotnie główna nagroda „Złota Tarka” 1976 i 1977, „Złoty Koń” w Belgii, „Gold Washboard” w Anglii, „Złota Tarka” na Festiwalu Old Jazz Meeting – Iława 1998 w uznaniu zasług dla rozwoju polskiego jazzu oraz „Honorowa Złota Tarka” 2008 na 40 – lecie działalności artystycznej. Ponad to, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe przyznało Vistuli „Odznakę Honorową” za wybitne osiągnięcia w propagowaniu polskiego jazzu w kraju i zagranicą. Chociaż zespół skończył czwarte dziesięciolecie istnienia, jego żywiołowego i witalnego stylu nie naruszył ząb czasu. Cieszą swoim graniem publiczność gdziekolwiek występują.”Przy Vistuli noga musi chodzić” powiedział niedawno pewien rodak ze „sznapsową chrypką” a, że miał rację, przekonajcie się państwo sami słuchając jazzu w wykonaniu zespołu „Vistula River Brass Band”.


Realizacja: Marcin Pawlukiewicz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI