30 listopada 2007 - Muzyka Miejsca

Koncert podsumowujący pierwszą odsłonę projektu Muzyka Miejsca. 


Serdecznie zapraszamy na koncert podsumowujący pierwszą odsłonę projektu Muzyka Miejsca. 

Chcemy zaprezentować Państwu Nową Muzykę Sejneńską skomponowaną w trakcie warsztatów  i spotkań z muzykami, którzy byli przewodnikami tej pracy. W koncercie wystąpią młodzi tworzący dźwięki Muzyki Miejsca:  Rabin, Wróbel, Blintek - MAKABI, Kornik, Mazak, Zubek, Ola,  Dominika, Przemek, Demon, Maciek, Kacper, Tomek, Damian,  Bartek, Wo & Mi oraz: 

 

Patryk Zakrocki - ukończył studia wyższe na wydziale filologii polskiej UW, studiował kompozycję u prof. B. Schaeffera, brał udział w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Krakowie i Bystrzycy. Skrzypek, perkusista, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor. Założyciel Zakładu Produkcji Dźwięku: www.zaklad.org. 

Pete Paulau - Jest gitarzystą legendarnej białoruskiej alternatywnej grupy rockowej N.R.M. Gra na domrze w zespole Kriwi założonym w 1996 roku, który jest obecnie jednym z najlepszych zespołów sceny etnicznej; jego styl określany jest jako autentyczny folk łączący archaiczne tradycje śpiewu i współczesnego dźwięku z elementami improwizacji. 

Bauagan Mistrzów - Bauagan Mistrzów odważnie deklaruje: "Na przekór powszechnie panującej modzie powielania stylów muzycznych tworzymy swoje i nie boimy sie innowacji, oryginalności i niepopadania w schematy". Bezkompromisowość i radość, którą członkowie zespołu czerpią z grania sprawia, że ich koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem i przyciągają coraz szersze rzesze wielbicieli. Bauagan Mistrzów został założony przez kontrabasistę Norbulla i początkowo zaistniał jako projekt skupiający zaprzyjaźnionych muzyków na dosyć luźne improwizacje w okolicach jazzu i hip-hopu. W obecnej formie Bauagan dojrzał do w pełni zaaranżowanych utworów rozczapierzonych stylistycznie między jazzem, muzyką klubową, ragga i współczesnym hip hopem. Tą unikatową mieszankę nazwali "międzystyl". 

MadMajk - Syn mazurskich jezior i lasów, urodzony 1982 roku w Węgorzewie. Pod koniec 2002 roku założył z bratem Malikiem soundsystem SingleDread. Od tamtego czasu regularnie masują ludzi basem i dobrym słowem w rytmach słonecznego reggae. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny, co jak twierdzi daje mu największą inspirację w tworzeniu muzyki.  OlaMonola - Śpiewa odkąd pamięta. Muzyka zawsze wypełniała jej życie. Żyć w muzyce pomagają jej wspaniali kumple z dwóch składów Singledread i Bauagan Mistrzów. Muzyka bardziej naturalna niż oddychanie, prostsza niż horyzont, głębsza od możliwości jej poznania.  Paweł Szamburski - klarnecista, muzyk improwizujący. Jest założycielem i liderem zespołu "Meritum". Udziela się w wielu projektach muzycznych - miedzy innymi: Tupika, Cukunft, o.Grandier, Sztetlach. Znany ze współpracy z Galimadjazem, prowadzi także autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną "Djazzpora". 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI