3 lipca 2001 - Nagroda "Literatury na Świecie" za rok 2000

Nagroda "Literatury na Świecie" za rok 2000 dla Wydawnictwa Pogranicze za serię "Meridian". 


Laureatką nagrody specjalnej Literatury na Świecie za 2000 rok została Małgorzata Łukasiewicz, którą jury, pod przewodnictwem Edwarda Balcerzana, postanowiło uhonorować za całokształt dorobku translatorskiego. Małgorzata Łukasiewicz, stała współpracowniczka Literatury na Świecie, tłumaczy głównie literaturę niemieckojęzyczną. Na polski przełożyła m.in. Pachnidło Patricka Suskinda, książki Hermanna Hessego i Hansa Georga Gadamera. W dziedzinie prozy nagrody Literatury otrzymali Piotr Godlewski za przekład Wesel w domu Bohumila Hrabala oraz Aleksandra Ambros za przekład tomu opowiadań Angeli Carter pt. Czarna Wenus. W tym roku nie przyznano nagrody w kategorii poezji. 

Za debiut w dziedzinie przekładów nagrodę przyznano Grzegorzowi Franczakowi, tłumaczowi Wyboru Pieśni Giacomo Leopardiego, a w dziedzinie komparatystyki, translatologii i leksykografii - Grzegorzowi Gaździe za Słownik europejskich kierunków i grup literackich XX wieku

Nagrody Literatury na Świecie otrzymały też: Wydawnictwo "Pogranicze" z Sejn za serię Meridian, prezentującą twórczość wybitnych autorów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wydawnictwo Poznańskie za Poznańską Bibliotekę Niemiecką.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI