3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3

Trzeci dzień warsztatów rozpoczął się wyprawą jednej z grup do położonej w dolinie Czarnej Hańczy   miejscowości Turtul i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.   Przewodnikiem wyprawy był Piotr Malczewski. 


W tym czasie w Krasnogrudzie odbywały się warsztaty prowadzone przez Dariusza Korbańskiego. Zajęcia dotyczyły podstaw warsztatu graficznego i kompozycji. Podczas praktycznych zajęć młodzież poznała najważniejsze zasady rządzące harmonijną kompozycją, poznali układy; m. in. symetryczny, otwarty, zamknięty, dynamiczny, hierarchiczny. 

Zwieńczeniem warsztatu było stworzenie przez każdego uczestnika kompozycji na zaproponowane przez prowadzącego słowa; podróż, gość, inny/nieznajomy, współpraca, dialog, pogranicze.

Mirosława Korbańska z grupą młodych warsztatowiczów zbierała z pól krasnogrudzkich odciski form głazów narzutowych, które później będą wykorzystane do wykonania projektu kamienia.

Monika Mamińska-Domagalska poprowadziła warsztat śpiewu tradycyjnego oparty na polskich pieśniach tradycyjnych.

Bożena Szroeder opowiedziała o swojej pracy z młodzieżą sejneńską, z którą od lat tworzą projekt "Filmowa Kolekcja Bajek.Opowieści Pogranicza". Na zakończenie zaprezentowano kilkanaście filmów animowanych powstałych podczas warsztatów. 

Wieczorową porą augustowska grupa młodzieży zaprezentowała swój projekt dotyczący  Rosjan staroobrzędowcówmieszkających nieopodal Augustowa,  w miejscowościach Bór i Gabowe Grądy. Prezentacja dotyczyła ich historii. kultury, religii, zaprezentowane zostały pieśni wykonywane przez zespół "Riabina".

Wieczór zakończył się pokazem fotografii Piotra Malczewskiego z komentarzem autora. Była to prezentacja fotografii pt. „CZARNA HAŃCZA I WIGIERSKI PARK NARODOWY”, która przedstawiała jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, który wiedzie Czarną Hańczę i Kanałem Augustowskim przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską.

3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI