4, 5, 11 września 2013 - Warsztaty dla młodzieży z obozu integracyjno-naukowego

W dniach 4, 5 oraz 11 września 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz w Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, odbyły się warsztaty zorganizowane dla uczestników obozu integracyjno-naukowego klas pierwszych V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. W spotkaniach i warsztatach poprowadzonych przez instruktorów i animatorów z Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” wzięło udział ponad 150 uczniów.


Pierwsza część spotkań odbyła się w Ośrodku „Pogranicze-sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Zajęcia z wielokulturowości, pt. „Sąsiedzi dworu w Krasnogrudzie. Opowieść o Litwinach, Starowierach i Żydach wokół Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza”, poprowadziła Bożena Szroeder.  

Natomiast Michał Moniuszko poprowadził cykl warsztatów o tradycji i pieśniach żydowskich, w skład którego wchodzą: opowieść o życiu codziennym i świętach społeczności żydowskiej, geneza społeczności żydowskiej w Sejnach oraz nauka tradycyjnych tańców i pieśni żydowskich zarówno w języku polskim, jak w jidysz.  

Druga część spotkań miała miejsce we Dworze Miłosza w Krasnogrudzie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach „Dolina Issy – literackie powroty Czesława Miłosza do miejsc dzieciństwa”, które poprowadzili Małgorzata Sporek-Czyżewska oraz Michał Moniszko. Natomiast Joanna Frol poprowadziła warsztaty „Dwór w Krasnogrudzie”, przybliżające historię krasnogrudzkiego dworu, jego mieszkańców oraz związków Czesława Miłosza z Krasnorgudą.

4,5,11 września 2013 - Warsztaty dla młodzieży z obozu integracyjno-naukowego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI