4 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 4

Czwarty dzień Atlantydy to również praca warsztatowa w grupach. 

Tego dnia Mirosława Korbańska  zdejmowała z młodzieżą  formy z głazów narzutowych . Utworzono z nich pozytywy, które maja służyć jako elementy papierowych lamp. Przygotowano również trójnogi, które będą podstawą lampy.


Inna grupa  opracowywała wykroje do miękkich form kamiennych. Wykonała prototypy z tkaniny i wypełniała mniejsze formy trocinami a większe sianem. Warsztat  pokazywał młodzieży jak wygląda projektowanie, krojenie, praca z tkaniną, praca z maszyną do szycia, szycie ręczne, szycie z użyciem różnych ściegów.

Monika Mamińska – Domagalska poprowadziła tego dnia warsztat pieśni litewskiej. 

Wieczorem wszystkie grupy uczestniczyły w wernisażu wystawy ISRAEL_TAGS  w Galerii Domu Pogranicza w Sejnach. Jest to wystawa fotografii Pawła Figurskiego z jego wyprawy do Izraela. Po wernisażu autor  pokazał swoje slajdy z innych podróży, między innymi na Ukrainę gdzie sfotografował Święto Rosz Haszana, do Żywca - gdzie  fotografował Dziady żywieckie, (Jukace – Jukoce), zwyczaj ludowy odprawiany na Żywiecczyźnie.  

Wernisaż poprzedzono spotkaniem z Bożeną Szroeder,  która opowiedziała  o historii żydowskich Sejn  oraz o wystawie „Gliniana Księga”,  która jest próbą oznakowania i opisania najważniejszych historycznie i kulturowo dla Sejn postaci, wydarzeń, miejsc. Spotkanie odbyło się w Białej Synagodze w Sejnach. Opowiedziała  również o tym jak wyglądała praca nad tworzeniem spektaklu „Kronik Sejneńskich”. 

Dzień zakończono prezentacją suwalskiej grupy, która opowiedziała o historii cmentarzy w Suwałkach. Wiesław Szumiński przygotował multimedialną prezentację cyklu „rzeczy pierwsze  – rzeczy najmniejsze”.

4 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 4


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI