4 lutego 2014 - pokaz filmu "Tikkun" w toruńskim Domu Muz

4 lutego 2014 o godzinie 19.00 w toruńskim Domu Muz (ul. Podmurna 1/3) odbył się pokaz filmu „Tikkun” oraz koncert Esra Demirel i Salih Gurdap (Turcja) z Miniorkiestrą (Polska).


Tikkun-Olam (hbr. naprawianie świata) to dokument będący zapisem z projektu „Tratwa muzykantów – nowa generacja”, realizowanego przez Ośrodek Pogranicze w Sejnach latem 2010 r. Film opowiada o zmaganiu się bohaterów-muzyków z osobistymi historiami rodzinnymi i miejscami, w których mieszkają. Punktem wyjścia „Tratwy” była muzyka klezmerska tworzona przez muzyków żydowskich w Europie Środkowo-Wschodniej, unicestwiona w wyniku II wojny światowej. Bohaterami filmu są m. in. Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska, Paul Brody, Tahir Palali, Peter Ole Jorgersen, Cigdem Aslan, Steve Swell, Mark Sanders, Olie Brice oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego
  
Po pokazie filmu koncert: 
Esra Demirel i Salih Gurdap (Turcja) z Miniorkiestrą (Polska).

Miniorkiestra - toruńska Kapela klezmerska (Dom Muz). Członkowie zespołu czerpią inspiracje z archaicznych nagrań zarejestrowanych na początku XX w., jak również z nowej muzyki.
Miniorkiestrę tworzą: 
Paweł Szroeder - altówka
Mirek Bylicki - kontrabas i śpiew
Paweł Harłoziński - akordeon
Rafał Jakubowski - gitara
Marta Pałucka - wiolonczela
Aleksander Sokołow - pianino
Bilety: 10 zł


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI