5, 6 października 2012 - Krzysztof Czyżewski w wielkiej wrocławskiej debacie o kulturze

Kilkudziesięciu uczestników z Polski i Niemiec w ciągu dwóch dni (5 i 6 października) dyskutowało o kulturze, a dokładniej - o genotypie miasta w kontekście Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Wśród osób zaproszonych do trzygodzinnej debaty znalazł się także Krzysztof Czyżewski.


Z wydarzeniem Avant Art związane są spore oczekiwania. W „Gazecie Wyborczej Wrocław” można przeczytać m.in., że udział Krzysztofa Czyżewskiego w debacie i jego spotkania z gośćmi z Amsterdamu, Górlitz, Bonn i Dusseldorfu mogą dać początek międzynarodowym projektom kulturalnym oraz stać się pretekstem do stworzenia tematycznego zespołu think thank.

Koncepcja festiwalu Avant Art zbudowana jest wokół dwóch paneli - "Debata o kulturze". Hasłem przewodnim debaty jest analiza znaczenia kultury i sztuki jako przestrzeni działań społeczno-edukacyjnych. W rozmowie moderowanej pierwszego dnia przez Katarzynę Janowską – dyrektor TVP Kultura wzięli udział: Jacek Żakowski – publicysta, pisarz, wykładowca, Roman Gutek – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty i prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Radosław Drabik – dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Chris Keulemans – dyrektor artystyczny Przestrzeni dla Sztuki i Kultury Tolhuistuin, dr Albrecht Goetze – dyrektor Meetingpoint Music Messiaen, Constantin Chiriac – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Sibiu, prezes Fundacji „Demokracja poprzez Kulturę”, prof. dr Andreas Johannes Wiesand – dyrektor w Europejskim Instytucie Badań Komparatywnych nad Kulturą, Jutta Unger – koordynatorka Festiwalu c/o pop & C'n'B Convention, Katarzyna Sokołowska – dyrektorka Instytutu Polskiego w Düsseldorfie. Właśnie w tym gronie pojawił się Krzysztof Czyżewski.

Drugiego dnia festiwalu rozmowy dotyczyły „Kooperacji! Koprodukcji! R/ewolucji!?”. Jak wskazuje nazwa panelu – debata skupiona była głównie na nowych formach współpracy przy projektach z Europejską Stolicą Kultury we Wrocławiu w 2016 roku. Do udziału w drugiej dyskusji zostali zaproszeni goście z Kolonii, Berlina, Dortmundu oraz przedstawiciele polskich fundacji. Dyskusję moderował Marcin Czerwiński z czasopisma artystyczno-literackiego „Rita Baum”.

Więcej informacji:

http://www.heliosnh.pl/aktualnosc.do?id=2560

Powiązane artykuły w prasie: 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI