5-7 grudnia 2012 - Sejneńskie inspiracje na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu

30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! towarzyszy rokrocznie kilkudniowe forum dla nauczycieli. Tym razem dialog pomiędzy młodym pokoleniem i doświadczonymi pedagogami zainteresowanymi edukacją filmową wspierali Wiesław Szumiński, Joanna Polak oraz Bożena Szroeder, autorzy sukcesu Filmowej Kolekcji Bajek „Pogranicza”.


Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! swoimi korzeniami sięga lat 60. Początkowo wyłącznie krajowy, w połowie lat 90. przeszedł gruntowną przemianę i stał się pierwszorzędną imprezą na poziomie europejskim. Festiwal przyciąga ponad dziesięć tysięcy widzów rocznie. Dzisiaj Festiwal stanowi, obok Biennale, okręt flagowy Centrum Sztuki Dziecka. 

Festiwal to filmy z całego świata, wielka przygoda, podróż poprzez wszystkie szerokości geograficzne i gatunki filmowe. To śmiech i wzruszenia, inspiracje i dramaty młodych ludzi opowiedziane ze zrozumieniem ich świata i pełnym jego poszanowaniem. Ale Kino! to kino mądre i inspirujące. To filmy służące dialogowi wewnątrz młodego pokolenia i rozmowie z nim. 

Ale Kino! to także forum zachęcające do dyskusji pomiędzy młodymi widzami, twórcami i pedagogami. W tym roku spotkania forumowiczów odbywać się będą w dniach 5-7 grudnia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Udział w debacie weźmie około 70 nauczycieli z całej Polski. Po prezentacji wybranych projektów zaplanowano warsztaty. Kropkę nad „i” w imieniu „Pogranicza” postawią artysta – plastyk Wiesław Szumiński wraz z Joanną Polak, współpracującą z sejneńską instytucją przy kolejnej już edycji projektu angażującego wiedzę i doświadczenie starszych z energią, żywiołowością i pomysłowością młodego pokolenia. Dzięki połączeniu pracy filmowca i artysty – plastyka warsztaty stanowić będą doskonałe i twórcze urozmaicenie programu Festiwalu Ale Kino! 

5 grudnia w ramach forum dla nauczycieli przy Festiwalu Ale Kino! zajęcia poprowadziła Bożena Szroeder, która zajmuje się programami edukacji międzykulturowej w pracy „Pogranicza” i narzędziami wykorzystywanymi w trakcie realizacji tych działań. Następnego dnia – 6 grudnia Joanna Polak i Wiesław Szumiński poprowadzili warsztaty.

Więcej informacji na stronie: http://www.alekino.com/

 

Linki „Pogranicza": 

Filmowa Kolekcja Bajek - Filmy

Filmowa Kolekcja Bajek "Pieśni Pogranicza" - Kolekcja druga

15 - 21 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek: warsztaty animacji z Joanną Polak

1 - 8 sierpnia 2011 - Warsztaty Animacji - Joanna Polak, Wiesław Szumiński 

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI