5. Warsztat fotograficzny - Atlantyda Pogranicza, Krasnogruda

Budowa i działanie aparatów fotografi cznych. Podstawowe pojęcia: migawka, czas ekspozycji, czułość  i co z tego wynika dla obrazu fotografi cznego (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Budowa i działanie obiektywów fotografi cznych ogniskowa, przysłona, głębia ostrości, perspektywa (zajęcia teoretyczne i praktyczne). Współczesna ciemnia cyfrowa. Pliki (zdjęcia) cyfrowe - przegląd programów do edycji zdjęć (Zajęcia teoretyczne i praktyczne). Rodzaje plików cyfrowych. Format RAW czyli cyfrowy negatyw - dlaczego warto go używać. Wielkosć pliku a jakość zdjęcia. Sposoby kompresowania. Zalety i wady różnych formatów zapisu (jpg, tiff, psd). Jak przygotować plik do druku. Przykłady zdjęć o różnym przeznaczeniu (prasa, przewodnik, dokumentacja, pamiątka), dobieranie odpowiedniej techniki fotografi cznej do przekazu zdjęcia,elementarna wiedza o kompozycji obrazu,światło i atmosfera zdjęcia w kontekście jego planowanego wykorzystania. Portretowanie ludzi we wnętrzu i na dworze. Wykorzystanie światła zastanego przy portretowaniu ludzi. Jak sobie radzić z „kolorem” światła na dworze i we wnętrzu. Używanie światła lampy blaskowej w dzień do zmniejszania kontrastu zdjęcia. (zajęcia praktyczne). Używanie odbłyśników w fotografowaniu ludzi i przedmiotów (zajęcia praktyczne). Czy warto używać fl esz w ciemnym pokoju (Zajęcia praktyczne). Portretowanie ludzi - zajęcia praktyczne w terenie. Relacja z fotografowanymi ludźmi. Opowiadanie historii obrazem. Portret, relacja subiektywna, dokumentacja. Przygotowanie prac młodzieży do publikacji drukowanej i internetu. Podstawy obróbki cyfrowej zdjęć. Warstwy, maski, krzywe.


Jola Kozińska - fotograf, polonistka, dziennikarka, producent. Ukończyła Studium Fotografi i i Produkcji Filmowo-Telewizyjnej w Warszawie. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w czynnie wykonywanym zawodzie fotografa. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Pracowała jako fotoreporter i fotograf reklamowy. Publikowała w Polsce i zagranicą (Gazeta Wyborcza, Polityka, Paris Match, L’Express, Stern, Liberation). Rejestrowała pierwsze wolne wybory w Polsce, stan wyjątkowy w Bułgarii, zamieszki na tle narodowościowym w Europie. Pracowała dla agencji fotografi cznych ( Forum, Agence Vu, Bilderberg). Od 2006 fotograf reklamowy w FOCUS Studio w Warszawie. Wyróżniona I nagrodą na konkursie „Kreatura” wraz z agencją Young&Rubicam za kreację fotografi czną. I nagroda za prace grafi czno-fotografi czne w konkursie Cover Art. Założycielka Domu Produkcyjnego Studio Niebo oraz współwłaścicielka Agencji Fotografi cznej Piękna, założonej w 1990 roku przez Ryszarda Horowitza. Współautorka i organizatorka wystaw i wydawnictw artystycznych polskich twórców na terenie Francji (siec FNAC), Niemiec (Bunkier Hamburg) oraz Szwajcarii.

Marek Skorupski - z wykształcenia fi zyk i fi lozof. Ukończył Studium fotografi i na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Posiada 20 lat doświadczenia w czynnie wykonywanym zawodzie fotografa i fotoreportera. Współtwórca Polskiej Agencji Fotografów Forum, animator młodego środowiska fotografi cznego, spotkań i warsztatów z ikonami fotografi i światowej m.in Josefem Koudelką z Agencji Magnum, szef działu fotografi i w Polskiej Agencji Informacyjnej, autor projektu wydawniczego „Szlakami młodzieńczych wędrówek Karola Wojtyły”. Konsultant MSZ i EXPO w przedsięwzięciach promujących Polskę za granicą. Zrealizował kilkadziesiąt tematów fotografi czno-dziennikarskich dla polskich i zagranicznych agencji opublikowanych w kraju i za granicą m.in. dla Der Spiegel, Focus, Newsweek, El Mundo, Reuters, Gamma, Getty Images, Paris Match. Koordynator projektów, czynnie zaangażowany w organizację międzynarodowych działń edukacyjnych i kulturowych, w szczególności wystaw i wydawnictw fotografi cznych (UNESCO, MKiDN, MSZ). Autor i współautor wielu wystaw. Ceniony współpracownik sieciowych agencji reklamowych ATL i BTL oraz wydawnictw m.in Agora, Axel Springer, Bauer, Edipresse, Burda Media etc. Specjalista cyfrowej obróbki obrazu.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 


 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI