6-7 lipca 2011 - Włosi w Międzynarodowym Centrum Dialogu

W dniach 6-7 lipca br. gościła w Województwie Podlaskim delegacja oficjalna z Autonomicznej Prowincji Bolzano (Włochy).


Prowincję Bolzano reprezentował pan Florian Mussner - Asesor odpowiedzialny za resort szkolnictwa i kultury ladyńskiej, zarządzanie majątkiem i budownictwem publicznym oraz pan Klaus Luther – szef Gabinetu Prezydenta Autonomicznej Prowincji Bolzano. Ze strony województwa podlaskiego delegację podejmowali: pan Bogdan Dyjuk, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, pan Walenty Korycki, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Członkowie Zarządu - pan Cezary Cieślukowski i pan Jacek Piorunek.

Nieprzypadkowo oficjalne spotkanie odbyło się w dworku Czesława Miłosza w Krasnogrudzie. Warto przypomnieć, że to właśnie byłe Województwo Suwalskie nawiązało pierwsze kontakty z Autonomiczną Prowincją Bolzano, a Fundacja Pogranicze otrzymała w 2004 roku prestiżową Międzynarodową Nagrodę Alexandra Langera. Na przestrzeni trwającej 12 lat współpracy zrealizowano wiele wspólnych projektów z zakresu gospodarki, kultury, edukacji i turystyki. U jej podstaw leży szereg czynników łączących oba regiony - jak przygraniczne położenie, kwestie związane z mniejszościami narodowymi, potencjał turystyczny. Pod względem gospodarczym Autonomiczna Prowincja Bolzano, jeden z bogatszych regionów Europy, stanowi wzór do naśladowania, daje możliwość przenoszenia dobrych wzorców i praktyk.

Jak podkreślił Przewodniczący Sejmiku Województwa, Bogdan Dyjuk współpraca międzyregionalna z tym właśnie partnerem jest dla naszego województwa priorytetowa.

Podczas spotkania przedstawiono propozycje zrealizowania wspólnych projektów z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego, ochrony zdrowia oraz turystyki. Ośrodek Pogranicze zainteresowany był również wymianą doświadczeń w ramach Akademii Rzemiosła Budowniczych Mostów z liderami dialogu międzykulturowego z Bolzano, gdzie obowiązują wysokie standardy ochrony praw mniejszości narodowych.

Strona włoska podkreślała wagę w zakresie współpracy naszych biur regionalnych w Brukseli  oraz możliwość przekazania doświadczeń w tworzeniu Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI