6-8 grudnia 1996 - Międzynarodowe seminarium na temat „Klasy Dziedzictwa Kulturowego – doświadczenia europejskie i rodzime poszukiwania"

Międzynarodowe seminarium na temat „Klasy Dziedzictwa Kulturowego – doświadczenia europejskie i rodzime poszukiwania". W dniach 6-8 grudnia 1996 r. w klasztorze w Wigrach odbyło się międzynarodowe seminarium pod hasłem Klasy Dziedzictwa Kulturowego – doświadczenia europejskie i rodzime poszukiwania. Jego organizatorem było Pogranicze, a patronowali mu Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz Rada Europy. Celem seminarium było upowszechnienie idei programu Klas Dziedzictwa Kulturowego. 

Uczestniczyli w nim nauczyciele, pracownicy muzeów, przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Sztuki z Polski oraz ministerstw kultury z innych krajów europejskich, animatorzy kultury. Jednym z owoców tego seminarium jest wydawnictwo Dziedzictwo dla młodychprzygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej przez Agnieszkę Sozańską, Agnieszkę Szyszko, Urszulę Król, Joannę Falkowską-Kaczor i Tomasza Zajączkowskiego. Ukazało się w 1997 r. 

Dziedzictwo dla młodych jest skierowane do nauczycieli, wychowawców, muzealników, animatorów kultury poszukujących nowych form pracy z młodzieżą oraz do tych wszystkich, „którzy pracując z młodymi ludźmi chcieliby odkryć przed nimi dziedzictwo przeszłości”. 

Pomysłodawcy tego wydawnictwa chcieli stworzyć forum wymiany informacji i doświadczeń wśród ludzi podejmujących tego rodzaju inicjatywy, nie zamierzali jednak ustalać żadnych kanonów pracy ani dawać gotowych recept. 

Artykuły prasowe: 
W klasztorze o kulturze, "Kurier Podlaski" 6.12.1996 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI