6 lipca 2015 godz. 18.00 / KARSKI I WŁADCY LUDZKOŚCI REŻ. SŁAWOMIR GRÜNBERG [VIDEO]

W Pograniczu odbył się pokaz filmu KARSKI I WŁADCY LUDZKOŚCI w reżyserii SŁAWOMIRA GRÜNBERGA. Spotkanie z udziałem twórcy poprowadził Krzysztof Czyżewski.  Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie / 6 lipca (poniedziałek), godz. 18.00. Wstęp wolny

 


Sławomir Grünberg - operator, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Po ukończeniu studiów reżyserskich w 1981 r. wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych, gdzie nieprzerwanie realizuje filmy dokumentalne.

"Jan Karski i władcy ludzkości" - jest hołdem złożonym Janowi Karskiemu w jego 101 rocznicę urodzi.  Film składa się z archiwalnych nagrań rozmów z Janem Karskim, wspomnień o nim oraz z animacji, które ukazują dramatyczne i przełomowe chwile w życiu emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego, człowieka, który jako pierwszy poinformował zachodnie państwa o zagładzie Żydów dokonywanej w Polsce przez Niemców.

Serwis o Janie Karskim w PR II PR

O spotkaniu w portalu Niebywałe Suwałki

 

 

Karski i władcy ludzkości


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI