6 listopada 2012 - Głos „Pogranicza” na Polsko-Litewskim Kongresie Młodzieży

Krzysztof Czyżewski był jednym z gości wydarzenia poświęconego analizie aktywności na rzecz budowania mostów, tworzenia sieci współpracy polskiej i litewskiej młodzieży. Spotkanie miało miejsce 6 listopada w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki.


Pojęcie „budowania mostów”, tak istotne w działalności „Pogranicza”, stało się przy okazji tematem przewodnim dyskusji panelowej z udziałem znamienitych gości z Polski i Litwy. Znaczenie tego działania dla przyszłych pokoleń przybliżył między innymi Krzysztof Czyżewski, który skupił się na edukacji międzykulturowej, pomagającej przełamywać stereotypy, czy budowaniu silnego zaplecza liderów młodzieżowych w obu krajach.

Wśród osób zaproszonych do dyskusji znaleźli się także: Laimonas Talat-Kelpša – przewodniczący Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży; radca Prezesa Rady Ministrów Republiki Litewskiej; Egidijus Meilūnas – wiceminister spraw zagranicznych Republiki Litewskiej; Bartłomiej Biskup – adiunkt w Katedrze Socjologii i Psychologii w Instytucie Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski; Zbigniew Darda – eurokoordynator, Dom Kultury „Zacisze”.

Główną ideą spotkania było podsumowanie 5 lat działalności Funduszu Wymiany Młodzieży oraz prezentacja najbardziej istotnych jego dokonań w tym czasie. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowej Instytucji Zarządzającej Polsko-Litewskim Funduszem Wymiany Młodzieży.

Powiązane treści:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI