8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym

Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.

Lista wszystkich nagrodzonych produkcji TUTAJ

Animowane „Opowieści Pogranicza” ocenione zostały w ciągu trzech pierwszych dni (8-11 października) festiwalu "Polskie Ojczyzny 2012". 12 października odbyła się Gala Inicjatyw Polonijnych, w czasie której laureatom zostaną wręczone nagrody i dyplomy. Tego dnia zostały też zaprezentowane fragmenty najlepszych obrazów i dzieł radiowych, telewizyjnych oraz multimedialnych. Okazało się, czy barwny świat stworzony z myślą o najmłodszych, laboratorium wyobraźni i twórczej inicjatywy może konkurować z filmami realizowanymi przez Agencję Produkcji Telewizyjnej TVP, białoruski Stop Kadr czy Lubelską Wytwórnię Filmową.

Animacje z Sejn nie po raz pierwszy aspirują do nagrody. Wcześniej "Baśń litewska o Słońcu, Księżycu i Ziemi” zakwalifikowała się do konkursu w ramach 5. edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych GALICJA w Krakowie. Z kolei opowieści filmowe „O wędrowaniu”, „O sierocie” i „O poduszeczce” zostały wyróżnione w kategorii filmu nieprofesjonalnego na 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012.

Polonijny Festiwal Multimedialny powstał w oparciu o doświadczenia dwóch niezależnych inicjatyw: organizowanego w roku 2004 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Polskie Ojczyzny" w Częstochowie oraz Polonijnego Przeglądu Multimedialnego organizowanego w latach 2004 i 2005 w Warszawie jako impreza towarzysząca Międzynarodowemu Katolickiemu Festiwalowi Filmów  i Multimediów w Niepokalanowie.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.warszawa.mazowsze.pl/festpol/

Linki „Pogranicza": 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI