8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym

Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.

Lista wszystkich nagrodzonych produkcji TUTAJ

Animowane „Opowieści Pogranicza” ocenione zostały w ciągu trzech pierwszych dni (8-11 października) festiwalu "Polskie Ojczyzny 2012". 12 października odbyła się Gala Inicjatyw Polonijnych, w czasie której laureatom zostaną wręczone nagrody i dyplomy. Tego dnia zostały też zaprezentowane fragmenty najlepszych obrazów i dzieł radiowych, telewizyjnych oraz multimedialnych. Okazało się, czy barwny świat stworzony z myślą o najmłodszych, laboratorium wyobraźni i twórczej inicjatywy może konkurować z filmami realizowanymi przez Agencję Produkcji Telewizyjnej TVP, białoruski Stop Kadr czy Lubelską Wytwórnię Filmową.

Animacje z Sejn nie po raz pierwszy aspirują do nagrody. Wcześniej "Baśń litewska o Słońcu, Księżycu i Ziemi” zakwalifikowała się do konkursu w ramach 5. edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych GALICJA w Krakowie. Z kolei opowieści filmowe „O wędrowaniu”, „O sierocie” i „O poduszeczce” zostały wyróżnione w kategorii filmu nieprofesjonalnego na 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012.

Polonijny Festiwal Multimedialny powstał w oparciu o doświadczenia dwóch niezależnych inicjatyw: organizowanego w roku 2004 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Polskie Ojczyzny" w Częstochowie oraz Polonijnego Przeglądu Multimedialnego organizowanego w latach 2004 i 2005 w Warszawie jako impreza towarzysząca Międzynarodowemu Katolickiemu Festiwalowi Filmów  i Multimediów w Niepokalanowie.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.warszawa.mazowsze.pl/festpol/

Linki „Pogranicza": 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

 

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI