8-14 listopada 2013 - Szkoła Pogranicza w Gruzji

W dniach 8-14 listopada 2013 odbył się cykl spotkań, wykładów i prezentacji dla lokalnych liderów społeczeństwa obywatelskiego (dziennikarzy, intelektualistów, nauczycieli, działaczy społecznych, animatorów kultury i artystów) z różnych części Gruzji, które poprowadzili polscy działacze społeczni, animatorzy i artyści. W spotkaniach i prezentacjach pracy "Pogranicza" udział wzięli/; Krzysztof Czyżewski, Małgorzata Czyżewska, Michał Moniuszko, Brendan Jackson, Weronika Czyżewska i Bożena Szroeder.


Relacja z wydarzenia do przeczytania na BLOGU Szkoły Pogranicza.

Odwołując się do doświadczeń i przykładów najciekawszych działań z dziedziny edukacji i kultury w Polsce uczestnicy dyskutowali na temat roli kultury jako narzędzia transformacji i integracji społecznej prowadzącej do demokratyzacji na poziomie wspólnot lokalnych, nabywali wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia projektów w obszarze dialogu społecznego i praktyk międzykulturowych oraz budowali sieć współpracy partnerskiej pomiędzy instytucjami kultury w Polsce i Gruzji. Poprzez prezentację konkretnych narzędzi pracy edukacyjnej i społecznej (działania muzyczne, teatralne, animacja filmowa) uczestnicy projektu zostanli zainspirowani do stworzenia własnych inicjatyw, które przeprowadzą w swoich społecznościach lokalnych.

W programie wydarzenia znalazły się:

  • 8.11.2013 – wykład inauguracyjny i konferencja prasowa otwierająca i promująca program, organizowana przez partnera projektu – International Bureau for Caucasian Cultural Program;
  • 08-10.11.2013 – trzydniowe spotkania i prezentacje wieloletnich doświadczeń pracy Pogranicza w dziedzinie praktyk miedzykulturowych wraz z przykładami projektów edukacyjnych, na Ilia State University w Tibilisi;
  • 11.11.2013 – prezentacje i spotkania z lokalnymi środowiskami działaczy kultury w Kutaisi; 
  • 12.11.2013 – prezentacje i spotkania z lokalnymi środowiskami działaczy kultury w Tsalenjikha oraz spotkanie ze środowiskiem teatralnym w Poti State Drama Theatre;
  • 13.11.2013 – wykład otwarty oraz konferencja prasowa w Batumi;
  • 13-14.11.2013 – spotkania w Arts Teaching University w Batumi.

Organizatorami projektu są Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, w partnerstwie z International Bureau for Caucasian Cultural Program (IBCCP) – organizacją pozarządową z siedzibą w Tibilisi, która koordynuje ważne wydarzenia kulturalne w krajach kaukaskich oraz działa na rzecz ich integracji z krajami europejskimi. Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Program „Wsparcie Demokracji”.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 zaproszonych na nie osób oraz publiczności wydarzeń otwartych (ok. 500 osób). Program promowany był przez telewizję, radio i prasę krajową w Gruzji oraz na stronach internetowych i portalach społecznościowych instytucji partnerskich w języku polskim, angielskim i gruzińskim – www.borderlandschool.netwww.caucasusfoundation.gewww.pogranicze.sejny.pl. Powstanie również dokumentacja filmowa i fotograficzna programu, która promowana będzie przez organizatorów w Polsce i Gruzji.

Program Szkoła Pogranicza w Gruzji jest wyrazem zaangażowania polskich animatorów kultury i działaczy społecznych w budowanie Partnerstwa Wschodniego jako projektu kulturowego – opartego na długofalowym procesie budowania kapitału społecznego. Stanowi on istotny element promocji polskiej kultury na Kaukazie, który zaowocować może trwałą współpracą w obszarze kultury i na rzecz kultury niezależnej w tym regionie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI