8 lutego 2014 - Praca na miejscu! - spotkanie z Bożeną Szroeder

W sobotę, 8 lutego, Bożena Szroeder odwiedziła Pracownię Jeżyce w Poznaniu. Rozmawiała o pracy animatorów i specyfice społeczności lokalnych. Podzieliła się też opowieściami o miejscach które inspirują do działania.


W spotkaniu udział wzięli także Marta Skowrońska i Filip Schmidt - adiunkci w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu. Po spotkaniu obejrzeć było można część efektów pracy młodych twórców Pogranicza - Filmową Kolekcję Bajek.

Filip Schmidt, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu, zajmuje się badaniami praktyk mieszkaniowych i form związków intymnych, życia codziennego i relacji człowieka z materialnością, a także edukacji i animacji kulturalnej. Mieszka na Jeżycach.

Marta Skowrońska, adiunkt w Instytucie Socjologii UAM. Autorka prac na temat mieszkania i kultury materialnej (m. in. „Komfort, czyli co oznacza mieszkać dobrze”, „Własnoręczne tworzenie mieszkania. Mieszkańcy, architekci a władza nad domową przestrzenią”, „Zamieszkanie a komfort. Co oznacza czuć się u siebie i jak to badać”), książki „Drugie życie przedmiotów. Second hand jako zjawisko społeczne” a także rozprawy doktorskiej poświeconej relacji między zamieszkiwaniem i komfortem. Interesuje się życiem codziennym, zwłaszcza w kontekście zamieszkiwania, i kulturą materialną. Mieszka na Jeżycach.

Wydarzenie w ramach projektu "1 na 1 Mistrz i Uczeń " Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" 

1 na 1 Mistrz i Uczeń - program Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" realizowany w partnerstwie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń, finansowany ze środków Fundacji LOTTO Milion Marzeń.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI