9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi

Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.


Dyplom honorowy za odkrywanie przed młodymi kreatywnymi ludźmi tajemnic świata animacji przypadł Joannie Polak, reżyserce „Opowieści o cudzie w rodzinie Massalskich”, „Opowieść o tym dlaczego starowiercy tytoniu i kawy nie używają” i Lizie Skvorcovej, reżyserce "Bajki o Słońcu, Księżycu i Ziemi" oraz "Legendy o sprowadzeniu do Sejn dominikanów".

Konkursowe produkcje z Sejn nie były jedynymi filmami z Polski, które zwróciły uwagę komisji. Mimo że, Grand Prix festiwalu zdobył białoruski film „Drewniany naród” w reżyserii Wiktara Aśluka, to najlepszym dokumentem został uznany obraz w reżyserii Dagmary Drzazgi pt. „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”.

Oprócz bajek „Pogranicza”, do których współtworzenia Joannę Polak i Lizę Skvorcovą zaprosiła Bożena Szroeder, wyróżnienia otrzymały także: "Archimandryta" w reżyserii Jerzego Kaliny, "Drabinka do wolności" Zdzisława Najdy, "Tajemnica Jana Pawła II" Krzysztofa Tadeja, "Czwarty Wymiar" Jakuba Kubicy i Krzysztofa Żurowskiego.

 

O Filmowej Kolekcji Bajek „Opowieści Pogranicza” na stronie konkursu „Magnificat” -

http://signis.by/2012/en/catalog-films/card/354-the-collection-of-animated-films-llegend-borderlandsr

Powiązane treści:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI