9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi

Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.


Dyplom honorowy za odkrywanie przed młodymi kreatywnymi ludźmi tajemnic świata animacji przypadł Joannie Polak, reżyserce „Opowieści o cudzie w rodzinie Massalskich”, „Opowieść o tym dlaczego starowiercy tytoniu i kawy nie używają” i Lizie Skvorcovej, reżyserce "Bajki o Słońcu, Księżycu i Ziemi" oraz "Legendy o sprowadzeniu do Sejn dominikanów".

Konkursowe produkcje z Sejn nie były jedynymi filmami z Polski, które zwróciły uwagę komisji. Mimo że, Grand Prix festiwalu zdobył białoruski film „Drewniany naród” w reżyserii Wiktara Aśluka, to najlepszym dokumentem został uznany obraz w reżyserii Dagmary Drzazgi pt. „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”.

Oprócz bajek „Pogranicza”, do których współtworzenia Joannę Polak i Lizę Skvorcovą zaprosiła Bożena Szroeder, wyróżnienia otrzymały także: "Archimandryta" w reżyserii Jerzego Kaliny, "Drabinka do wolności" Zdzisława Najdy, "Tajemnica Jana Pawła II" Krzysztofa Tadeja, "Czwarty Wymiar" Jakuba Kubicy i Krzysztofa Żurowskiego.

 

O Filmowej Kolekcji Bajek „Opowieści Pogranicza” na stronie konkursu „Magnificat” -

http://signis.by/2012/en/catalog-films/card/354-the-collection-of-animated-films-llegend-borderlandsr

Powiązane treści:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI