9 czerwca 2013 - Krasnogrudzki Dzień Dziecka

9 czerwca 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu odbył się Pierwszy Krasnogrudzki Dzień Dziecka, zrealizowany w ramach Spotkań Sąsiedzkich.


W programie znalazły się warsztaty dla najmłodszych „Jak zostać klaunem”, podczas których dzieci pod okiem Krzysztofa i Aleksandry Dziemian ze Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” wykonały atrybuty cyrkowe i elementy charakteryzacji, a następnie wspólnie bawili się w krasnogrudzkim parku. W tym czasie nieco starsi, którzy przybyli ze swoimi pociechami wykonywali samodzielnie, przy wsparciu instruktorek – Patrycji Czernieckiej i Sylwi Rakowskiej-Sabastyn z grupy twórczej MamoDroga  kolorowe zabawki i dekoracje z filcu. W przerwach pomiędzy kolejnymi zabawami, konkursami i warsztatami Goście mogli nauczyć się chodzenia na szczudłach, w czym pomagały szczudlarki z suwalskiego Teatru Form Czarno-Białych Plama.

Kolejnym punktem Krasnogrudzkiego Dnia Dziecka był spektakl pt. „Czarne i Białe” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku. Zaprezentowane w przestrzeniach krasnogrudzkiego dworu przedstawienie to aktywizująca widzów zabawa klasyką poezji dziecięcej, w którą najmłodszych, ale nie tylko, zabrali Poeta Pan Czarny (Mariusz Orzełek) oraz Malarka Pani Biała (Magdalena Mioduszewska). Po spektaklu nastąpił ciąg dalszy zabaw i konkursów dla dzieci z rodzicami. Na najwytrwalszych czekały słodkie niespodzianki.

9 czerwca 2013 - Krasnogrudzki Dzień Dziecka


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI