9 października 2012 - O odradzaniu się kultury – „Pogranicze” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Ponad dwudziestoletnia historia działalności Ośrodka „Pogranicze” w Sejnach nie może zostać opowiedziana w ciągu jednego wieczoru. Mimo to, próbę przybliżenia idei funkcjonowania instytucji podjęli się 9 października Krzysztof Czyżewski, a także Dorota Sieroń-Galusek i Łukasz Galusek – autorzy książki "Pogranicze. O odradzaniu się kultury".


Spotkanie w sali kinowej Instytutu Grotowskiego poprowadził Jarosław Fret, który starał się zgłębić fenomen Ośrodka „Pogranicze” - działań prowadzonych w Sejnach i Krasnogrudzie, których energia przekracza granice peryferyjnego regionu, trafiając na Litwę, Białoruś, Ukrainę i Rosję, promieniując na Warszawę, Paryż, Nowy Jork.

Wydawnictwo jest zestawieniem filozofii miejsca uprawianej przez Krzysztofa Czyżewskiego oraz interpretacji przestrzeni i inicjatyw „Pogranicza” przez autorów. Dorota Sieroń-Galusek i Łukasz Galusek znaleźli w książce miejsce także wielkim twórców polskiej kultury – są tu wątki dotyczące Czesława Miłosza, Stanisława Vincenza, Jerzego Stempowskiego, Jerzego Giedroycia czy Jerzego Grotowskiego.


Powiązane treści:

"Pogranicze. O odradzaniu się kultury" - Dorota Sieroń-Galusek, Łukasz Galusek.

 

 

 

 

9 października 2012 - O odradzaniu się kultury – „Pogranicze” w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI