13-16 marca 2016 r. - wizyta studyjna członków zespołu Pogranicza w Notodden. Spotkanie z partnerami programu "Opowieści o współistnieniu. Medea: Obca - Inna - Swoja"


13-16 marca 2016 r. - wizyta studyjna członków zespołu Pogranicza w Nottoden. Spotkanie z partnerami programu "Opowieści o współistnieniu. Medea: Obca - Inna - Swoja". 

Partnerem strategicznym projektu w mieście Notodden, położonym w połudnowo-zachodniej Norwegii, jest Urząd Miejski. W ramach Centrum Kształcenia Dorosłych, instytucji administrowanej przez urząd miejski, powstało stowarzyszenie Brobyggerrådet - Budowniczy Mostów. Jest to grupa studentów realizująca idee programu "Opowieści o Współistnieniu". Większość uczniów Centrum to uchodźcy, realizują kurs  języka norweskiego, niejednokrotnie uzupełniają swoją wiedzę o nauki podstawowe, pisania i czytania. Drugim miejscem prezentacji i spotkań był Art and Design College, gdzie większość studentów to Norwegowie zgłębiający nowe kierunki sztuki wizualnej i sztuki użytkowej. W obu instytucjach Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład "Kultura i Solidarność", członkowie zespołu Pogranicza przeprowadzili warsztaty przedstawiające praktykę pracy artystycznej i edukacyjnej w środowiskach wielokulturowych.

W Art College została otwarta wystawa "Niewidzialny Most".

Program jest finansowany przez mechanizm finansowy EOG, Polska -Norwegia 2009-2014.

 

O wizycie Pogranicza w norweskich mediach:

"Telen, 14 mars 2016; str. 2"

 

 

Pogranicze w Notodden


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI