„Niewidzialny Most” w kultowej Symphony Space w Nowym Jorku!

W czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 19.30 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z Davidem Krakauerem, Kathleen Tagg i Krzysztofem Czyżewskim


W czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 19.30 rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z Davidem Krakauerem, Kathleen Tagg i Krzysztofem Czyżewskim.

Nominowany do Nagrody Grammy światowej sławy artysta David Krakauer oraz słynna pianistka Kathleen Tagg podczas czwartkowego spotkania zagrają fragmenty utworu „Strażnicy ognia” („The Keepers of the Flame”), który miał premierę 22 sierpnia 2017 w Krasnogrudzie – podczas Misterium Mostu. Krzysztof Czyżewski wprowadzi uczestników spotkania w świat Orkiestry Niewidzialnego Mostu, opowie o tworzeniu misterium oraz o muzyce, filozofii, sztuce i kulturze przenikających się i splatających w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.

Wieczór dopełni pokaz fragmentów dwóch filmów – zapis koncertu Orkiestry Niewidzialnego Mostu autorstwa Kuby Kossaka i dokument ukazujący proces tworzenia misterium zrealizowany przez Piotra Fiedorowicza.

Szczegóły wydarzenia: https://www.symphonyspace.org/event/9798/Music/musical-meetings-at-the-borderlands?spektrix_bounce=true

 


 Z notatek Krzysztofa Czyżewskiego

 Nadszedł czas na „Niewidzialny Most” w Nowym Jorku, i to w słynnej Symphony Space na Brodway 2537, tej samej, w której Woody Allen zrealizował swój najlepszy film „Annie Hall”. Razem z David Krakauer przygotowujemy się do występu w czwartek 5 kwietnia o 19.30. David z Kathleen Kathy Tagg zagrają fragmenty utworu „Strażnicy ognia”, który miał swoją premierę podczas „Misterium Mostu” w Krasnogrudzie 22 sierpnia ubiegłego roku. Mnie przypada zadanie opowiedzenia o tym, co się wtedy wydarzyło i dlaczego na naszym polsko-litewskim pograniczu, a także w środowiskach imigrantów z Syrii i Ukrainy, a nawet tu w Ameryce ciągle błąkają się ludzie, którzy nie mogą o tym zapomnieć. Nieoceniony Dick Adams pomaga nam wybrać fragmenty z dwóch znakomitych filmów Kuby Kossaka (koncert Orkiestry Niewidzialnego Mostu) i Piotra Fiedorowicza (proces tworzenia misterium). Za aparatem fotograficznym Kathleen. Wielka Nieobecna na tym zdjęciu to Elżbieta Elzbieta Matynia, która nas pysznie ugościła. Bądźcie z nami duchem albo przybywajcie na nowojorską przechadzkę po niewidzialnym moście…

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI