„Raum für Kultur - Przestrzeń dla Kultury”

Polsko-niemieckie spotkanie na rzecz sieciowania podmiotów z obszaru kultury z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego. Berlin, 22 października 2019


Polsko-niemieckie spotkanie poświęcone rozwijaniu sieci kooperacji "Przestrzeń dla Kultury – Raum für Kultur" odbędzie się 22 października w Zamku Genshagen. Organizuje je Fundacja Genshagen we współpracy z rządem Kraju Związkowego Brandenburgia. Spotkanie poświęcone jest roli kultury w obszarze wzajemnych polsko-niemieckich powiązań i ma na celu zintensyfikowanie transgranicznej współpracy kulturalnej z Polską, która rozpoczęła się od wydarzenia inauguracyjnego zorganizowanego przez rząd Brandenburgii w 2018 roku.

W Zamku w Genshagen animatorzy kultury, eksperci i decydenci z Niemiec i Polski spotkają się w celu omówienia ważnych tematów i aktualnych kwestii wymiany kulturalnej w transgranicznym i rozszerzonym obszarze współzależności oraz wymiany know-how. Aspekty kulturowe i strukturalne zostaną przeanalizowane przez ekspertów, a uczestnicy zostaną poproszeni o przedstawienie swoich punktów widzenia.

Krzysztof Czyżewski wygłosi wykład otwierający spotkanie, zatytułowany "Rola kultury w regionach przygranicznych". Następnie głos zabierze Maciej Zathey, z wystąpieniem pt. "Przestrzeń wzajemnych powiązań jako współgranie różnych struktur". Po wystąpieniach odbędzie się moderowana dyskusja z uczestnictwem Krzysztofa Czyżewskiego, Macieja Zatheya i Thomasa Kralinskiego. Szczegółowy program spotkania poniżej.

Fundacja Genshagen

Pobierz / Download

„Raum für Kultur - Przestrzeń dla Kultury”


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI