Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza. Bajki, baśnie, legendy. Kolekcja pierwsza


Z małych Sejn możesz również zadziwić świat. Rozmowa z Joanną Polak MKU: Jestem ciekawa festiwalowego życia filmów zrealizowanych w Pograniczu. Powstają w skupieniu, są mocno związane z miejscem. Jaki to ma wpływ na ich odbiór?
4-5 kwietnia 2017. Warsztaty animacji prowadzone przez Joannę Polak w Rzymie   25 technik w animacji w twórczości reżyserki ilustrowane będzie animacjami  z Filmowej Kolekcji Opowieści Pogranicza i  Misteriów Dzieciństwa
"Sztuka i edukacja. Sztuki wizualne.", z artykułem o pracy Pogranicza nad adnimacją Bożena Szroeder, Joanna Polak „Opowieści Pogranicza” – założenia programowe i formy realizacji projektu artystyczno-edukacyjnego
9 września 2012 - Bajki Pogranicza w ramach Niedzielnych Poranków Filmowych Jesień 2012 9 września 2012 w ramach edukacyjnego programu w cyklu Przedszkole Mediów we wrocławskim Centrum Sztuki WRO można było obejrzeć "Bajki Pogranicza".
24-28 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza na festiwalu Animocje 2013 "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do konkursu w kategorii twórców nieprofesjonalnych w ramach festiwalu Animocje 2013, który odbył się  24-28 kwietnia 2013.
Bajki "Pogranicza" w bibliotece Związku Romów Polskich Do zbiorów biblioteki Związku Romów Polskich trafiły płyty DVD z bajkami "Pogranicza" , oraz  "Gałązka z Drzewa Słońca" - wydany nakładem "Pogranicza" zbiór cygańskich baśni autorstwa Jerzego Ficowskiego, zilustrowany przez Wiesława Szumińskiego.
17 listopada 2013 - Filmowa Kolekcja Bajek na Hawajach Film "O Cyganie i czerwonym wężu" 17 listopada 2013 roku został pokazany w Doris Duke Theater mieszczącym się Muzeum Sztuki w Honolulu na Hawajach.
Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza. Bajki, baśnie, legendy - Idea Nowy projekt Fundacji,  Filmowa Kolekcja Bajek "Opowieści Pogranicza” , powstaje w oparciu o nowoczesny warsztat multimedialny i ma na celu spotkanie w pracy twórczej dzieci i młodzieży z różnych środowisk narodowościowych, kulturowych i religijnych. Ich wspólna praca nad historią regionu zakończy się zebraniem legend, bajek i opowieści związanych z ich miejscem zamieszkania w cykl-kolekcję pt: "Opowieści pogranicza". Kolekcja ta zostanie stworzona w formie filmów...
Filmowa Kolekcja Bajek - Realizatorzy Młodzież pracująca w projekcje tworzyla filmy animowane pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie animacji, fotografii i sztuki. To oni pokazali im podstawy pracy animacją, aranżacją plastyczną oraz współczesnym  montażem filmowym. 
Filmowa Kolekcja Bajek - Filmy W ramach projektu Filmowa Kolekcja Bajek "Opowiesci Pogranicza" w róznych technikach zrealizowane zostało osiem filmów opowiadających legendy i opowieści z regionu Sejneńszczyzny.
Bajki Pogranicza na Festiwalach w Grecji, USA, Słowenii i w Poznaniu Filmy z pierwszej i drugiej kolekcji bajek "Opowieści Pogranicza" oraz "Pieśni Pogranicza" pojawią się w najbliższym czasie na kilku festiwalach w kraju, i na świecie. Bajki zobaczyć będzie można w USA i Grecji, oraz Słowenii - a także na festiwalu filmowym "Ale kino!" w Poznaniu.
"Bajki" na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale kino!" Obie kolekcje Bajek Pogranicza ( I i II )  ponownie zagoszczą na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale kino!", w terminie 2-9 grudnia 2012. Animacje, stworzone w ramach warsztatów Pracowni Kronik Sejneńskich obejrzeć będzie można w ramach pokazów mistrzowskich.
"Bajki Pogranicza" na greckim festiwalu "Olympia" "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" z pierwszej edycji Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza zakwalifikowała się do konkursu w kategorii krótkich animacji na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olympia" , który odbył się w Pyrgos w Grecji, w terminie 1-8 grudnia 2012.
Bajki Pogranicza wyróżnione na festiwalu "halo-echo" Jury Ogolnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych "halo echo" przyznało Młodym Filmowcom z Sejn CZERWONEGO KRASNALA - "wyróżnienie za piękne filmy i pielęgnowanie tradycji regionu."
9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.
8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.
5-7 grudnia 2012 - Sejneńskie inspiracje na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! towarzyszy rokrocznie kilkudniowe forum dla nauczycieli. Tym razem dialog pomiędzy młodym pokoleniem i doświadczonymi pedagogami zainteresowanymi edukacją filmową wspierali Wiesław Szumiński, Joanna Polak oraz Bożena Szroeder, autorzy sukcesu Filmowej Kolekcji Bajek „Pogranicza”.
Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona "Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza, została nagrodzona III miejscem w IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".
Bajki Pogranicza na festiwalu MAGNIFICAT 2012 Trzy filmy, wchodzące w skład Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza"  ( Opowieść o tym jak dominikanie Żydów do Sejn sprowadzili,  Opowieść o cudzie w rodzinie Massalskich,  Opowieść o tym dlaczego starowiercy tytoniu i kawy nie używają) , zakwalifikowały się do konkursu festiwalowego na VIІІ Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych MAGNIFICAT'2012, który odbędzie się w Mińsku, 9-13 września.
7 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona. "Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza , została nagrodzona III miejscem w  IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".
1 czerwca 2012 - Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza na Bajkowym Dniu Dziecka w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli 1 czerwca 2012 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się pokaz filmów animowanych z Filmowej Kolekcji Bajek, oraz spotkanie z Joanną Polak - animatorką współtworzącą obie części kolecji. 
"Baśń o Słońcu, Księżycu i Ziemi" na Festiwalu Filmów Dziecięcych "Galicja" Informujemy, że "BAŚŃ LITEWSKA O SŁOŃCU, KSIĘŻYCU I ZIEMI" zakwalifikowała się do konkursu w ramach 5. edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych GALICJA, który odbył się w Krakowie, w terminie 17-21 czerwca 2012.
26 maja 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek w ramach „Kolorów Kultury” 25 maja 2012 o 12.00 w lubelskich Warsztatach Kultury odbył się pokaz naszej Filmowej Kolekcji Bajek - w ramach wydarzeń związanych z projektem "Kolory Kultury" pokazane zostały animacje składające się na obie części cyklu " Opowieści Pogranicza " oraz " Pieśni Pogranicza ".
6 czerwca 2011 - List od TV Białystok 6 czerwca 2011 otrzymaliśmy list od TV Białystok z podziękowaniem za Filmowa Kolekcję Bajek "Opowieści Pogranicza".
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI